Paras kaverini näki unta, että oltiin menossa tapaamaan poikakaveriani pysäkille, ja kaverini oli ylittämässä tietä ja vastaan tuli rekka, joka melkein ajoi sen yli. Sit mä tuuppasin sen pois alta ja MÄ kuolin. APUA! D:
Apua! Kuolenkn minä?! D:
6
127
Vastaukset
- Comeone!
Oikeesti auttakaa! D: Mitä toi uni merkitsee?
- Unennäkijä
Mun muistaakseni kuolema unessa merkkaa just päinvastaista, mut en oo varma.
- Unennäkijä
Unennäkijä kirjoitti:
Mun muistaakseni kuolema unessa merkkaa just päinvastaista, mut en oo varma.
- pikaista apua D:
Unennäkijä kirjoitti:
kiitos tuhannesti ! :D
Tässä unessa voisi olla ainekset klassiseen Freudilaiseen tulkintaan. Unen näkijä ei siis ole henkilö, joka tänne kirjoitti vaan hänen ystävänsä.
Oletan, että kyseessä on kaksi nuorta naista/tyttöä ja heistä toisen poikaystävä.
Unet ovat toiveita Freudilaisen tulkinnan mukaan. Kaksi tyttöä on menossa tapaamaan poikaa, joka on toisen tytön poikaystävä. Sattumalta juuri se tyttö, jonka poikaystävää ollaan menossa tapaamaan, jää rekan alle. Toive toteutuu ja poika jää eloon jääneelle tytölle ystäväksi.
Tällaisesta toiveesta seuraa aina syyllisyyden tunne. Tässä tapauksessa uni selitti sen johtuvan siitä, että rekan alle jäänyt tyttö pelasti unennäkijän rekalta, jääden itse sen alle.- alku peränän xD
hmm... totta, minä veikkasin bestiksen menetys pelkoa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1674994Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813626SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt352607SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402268Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä982179Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292067Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan682061Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja872013Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet211526Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1131443