Homerakennuksia nousee, noussut !!!! Kainuuseenkin

EI KIIREELLÄ.

On kyllä perkele kun Suomalaiset, Kainuulaiset rakentajat, kirvesmiehet, remonttimiehet/naiset eivät osaa tai eivät älyä vaatia hyvää rakennuslaatua, tehdyn työn jäljiltä, sitä kyllä kansa ihmettelee kauheasti ympäri Suomea, myös Kainuussa. KIIRE, KIIRE, KIIRE JA ERITTÄIN HUONO VALVONTA JOKA PAIKASSA YMPÄRI SUOMEA. KOULUISTA JA SAIRAALOISTA JULKISISTA RAKENNUKSISTA TEHDÄÄN KIIREELLÄ "ERITTÄIN SAIRASTA KANSAA" KUKAHAN MAKSAA VAHINGOT, TÖPPÄYKSET ??? EI AINAKAAN HÄTÄHOUSU URAKOITSIJAT, RAKENTAJAT. HUOMIO !! URAKOITSIJAT,RAKENTAJAT OTTAKAA VASTUU LAADUSTA JA KANSALAISTEN TERVEYDESTÄ.

6

341

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kilhu pete

      Ei se kuule ole pätkääkään kiinni niistä työntekijöistä! Rakennuttajat ne määrää aikataulut ( kunnat, kaupungit ) ja jos vielä sattuu olemaan välissä, näiden rakennuttajien valitsema joku rakennuttajakonsultti, niin avot, ei tarvitse ihmetellä, miksi tulee sutta ja sekundaa!! Nyky ajan rakennustaidoilla pitäisi olla lupa rakentaa vaan hirrestä, eikä mitään lisä koolauksia, jos tehdään huonosti, niin ainakin ilma vaihtuu!

      • hommeessa asutaan

        ostettiin UUSI valmistalo jo 21v sitten urakoitsijalta, ei siinä ole edes tiilissä alarostissa aukkoja, naapureilla näkyy olevan, nyt on hommeessa vaatekomerot ja kaikilla astma ja jatkuva räkänuha ym. ongelmia perheessä!

        Toinen paikallinen talonrakentaja sanoi, kun kysyin, miksi jo pesuhuoneenlaatat on mustia viiruja täynnä, että onko se hometta, vaikka hinkkaa niitä puhtaiksi, ei oo, väitti hän!
        Home nousee alhaalta lattiatasosta ylöspäin, tapetit on kummallisilla viiruilla, kuin ois vettä valunut vaikka ei näy vesivuotoja niissä????!

        Mitä hitto voidaan tehdä tuolle asialle?
        Ns. tuuletusaukot on makkareiden ja olkkarin ikkunan yläpuolilla, eli liesituuletin on auki lähes aina sinnepäin...on takka/leivinuunilämmitys ja vuodenaikasähkö pelaa säännöllisesti,
        saunailtana l-tuuletin on saunan puolelle tarpeellisen ajan!

        Ok, kuollaan koko porukka sitten homeeseen, kun ei olla koulu/laitos, niin mistäänhän ei apua saa tuohon asiaan!
        Pääseepä taas yhteiskunta eroon pikkuperheestä eli veronmaksajista = 4 hlöä työssäkäyviä!


    • Sini Homejuusto

      Etelä Suomessa on 4-5 vuotta vanhoja hometaloja. Porukat asuu vuokralla ja hermot tiukilla kun kahta lukaalia maksaa ja kukaan ei tunnu olevan vastuussa.

    • VALVONTA EI PELAA.

      Niinpä niin kyllä rakennuskulttuuri ja tekniikka on päin helvettiä ja laitetaan KIIREELLÄ, AHNEUDELLA PAHASTI PILAAN, ON KYLLÄ SAIRASTA TOUHUA JA SAIRASTA KANSAA.

    • Hienoa

      Joo kukahan se tosiaan korvaa kouluissa sairatuneille lapsille jos tulee elinikäiset ongelmat rakennuksen takia?

      • Koska Kokoomus

        Kansallinen Kokoomus.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      241
      3074
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      17
      1718
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      22
      1414
    4. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      104
      1238
    5. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      129
      1231
    6. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      75
      1147
    7. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1052
    8. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1045
    9. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      957
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      135
      952
    Aihe