Haluttomuus loppui

hlofjglk

Vaimo palasi töihin kolmen vuoden äitiyslomalla olon jälkeen. Hiljaiselo sängyssä päättyi. Näinkin voi käydä :-)

5

475

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oeonfoen

      Tottakai! Vaimo saa työpaikalla huomiota siltä ah niin komealta ja nuorelta, uudelta mieskollegalta!

    • asdadsgdfgjghjuykyi

      Näitä tarinoita kuulisi mielellään lisää, että HALUT VOI JOSKUS PALAUTUA.

      Onnea sinulle!!

    • Että näinkin..

      Hienoa kuulla että halutkin voivat parantua!

      Minulla toisin päin tilanne. Olen työssäkäyvä nainen. Mieheni työtön ja syyttää siitä seksielämämme köyhyyttä. Ei kuulemma koe olevansa silmissäni mies kun ei ole töitä saanut eikä tuo rahaa kotiin. Voiko se oikeasti vaikuttaa noin paljon seksielämään parisuhteessa? Epäilen kyllä että ei ole ainut syy..

      Tiedän että olen häntä yrittänyt tsempata ja ehdotellut työpaikkoja joita voisi vilkaista ja jopa lähettää hakemuksenkin. Hetken asiat olivat jo paremmin, mutta nyt kun sain uuden työpaikan ja palkkani nousi hän aloitti taas valituksen että ei kumma kun seksi ei maistu kun ei tunne itseään mieheksi silmissäni... Mitä helvettiä? Pitäisikö minun istua neljänseinän sisällä ja pyöritellä peukaloita että alkaa maistumaan? Onko vastaavia kokemuksia?

    • Ymmärsinkö oikein?
      Miehesi on työtön ja työttömyyden syy on seksielämän köyhyys.
      Ja näiden syiden johdosta miehesi ei halua seksiä?

      Miehelläsihän on loistotilanne, sinä huolehdit teidän toimeentulosta ja miehesi ei tarvitsisi muuta kuin harastaa seksiä kanssasi.
      Tuohan on terveen miehen unelma.

    • Ettu

      Voi vaikuttaa. Jos naisen perustarve tai miten sen sanoisi ainakin naisellisuuden stereotypia on esimerkiksi viehättävyys niin miehellä vastaava on sellainen vahva perheen suojelija ja rahan tuoja. Työttömyys voi olla miehelle hyvinkin kova kriisi. Auttaisiko tässä vaikka joku kilpaurheilu jossa mies saisi päteä jos työnhaku ei onnistu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      379
      889
    2. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      102
      875
    3. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      80
      670
    4. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      180
      660
    5. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      635
    6. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      65
      625
    7. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      609
    8. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      35
      604
    9. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      59
      590
    10. Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla

      Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei
      Kemijärvi
      48
      557
    Aihe