Konsultilla teetetyssä vertailussa Turku jäi vertailussa raa'asti toiseksi, koska Helsingissä virakailijan on helppoa mennä henkilökohtaisetsi "neuvottelemaan" kolleegansa luo raitiovaunulla!? Siis nykyisenä IT-iaikana? Stubbinkin on seurueineen helpointa menna "Thaimaahan neuvottelemaan" kaupankäynnistä yksityiskoneella?
Konsultti ei huomannut, että Helsingin taivas on jo täynnä "ilmakulkuneuvoja!"? Mahtuneeko huoltokoeajolla oleva huliskutteri varmasti tarpeen tullen joukkoon paremmin kuin Turussa ikinä?
Konsultti ei huomannut, että Helsingin taivas on jo täynnä "ilmakulkuneuvoja!"? Mahtuneeko huoltokoeajolla oleva huliskutteri varmasti tarpeen tullen joukkoon paremmin kuin Turussa ikinä?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Asunnion haqnkkiminen Hesasta maksaa huoltomiehille moninkeerroin enemmän kuin urussa, jossa joak aamu polkupyöräkllä pääsi omakotiotalosta työmaalleen.
Mihin unohtui hajasijoitus ja miski pitäisi sijoittaa ennestään ruuhkaiselle kentälle.
Päätöksen tekee sisäministeri Päivi Räsänen.
Puolueveljet Ville Auvinen ja muut ovat isänmaallisina ihmisinä velvollisia vaikuttamaan, jotta järki voittaa. j
Turkulaiset kansanedustajat istuvat hiljaa kuin...
Helsinki valittaa tonttipulaansa ja kallistakin kalliimpia asuntoja, ruuhkiaan ja tienrakennuksen kalleutta ja maan pisimpiä ruuhkiaan. Tilanne vain pahenee? Saavat syyttä omaa päättäjäporukkaansa! Ainakin tiedetään mitä vastata, kuin valittavat taas! Omapa on keitoksensa: sitä saa mitä tilaa.