LÄHITAPIOLAN PUUHASTELUA!!!!

Kiitos!
Olemme vastaanottaneet hakemuksenne,käsittelemme sen mahdollisimman pian,odottakaa rauhassa,otamme yhteyttä jos tarvitsemme lisäselvityksiä??
No...nyt on odoteltu 2 vkoa....mitähän lie tarkoittaa käsittelemme hakemuksenne mahdollisimman pian ja odottakaa rauhassa,otamme yhteyttä???Kumpaan nyt uskoa,vai jätänkö ukomatta kumpaakaan....???Käsittämätöntä pikku puuhastelua!!

If:ssä palvelu pelaa kuten tv:ssä mainostetaan,korvaus jo seuraavana päivänä tilillä :))
6343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tapiola oli ennen aika hyvä ja hommat hoitui,korvaukset maksettiin nopeasti ilman ylimääräisiä sössötyksiä ,nykyisin esim. Turun seudulla pikku Naantalissa palvelusta EI hajuakaan ,virkailijat täysin ulkona kuin lumiukot,kaikki pitää kysyä ylemmältä taholta ja sittenkin SAA ODOTTAA MUUTAMIA VIIKKOJA mahdollista korvausta,laskuista tulee kyllä heti ylimääräinen maksu jos päivänkin myöhässä!

Vaihda ihmeessä firmaa!!

Äänestä
  • Ok. Lähivakuutus oli aika toimiva,tämä yhdistelmä tosi huono,mikään ei pelaa,itselläni vakuutukset Pohjolassa ja kaikki ok.
    Vaihda firmaa ihmeessä.

    Äänestä

jooo....höpö höpö ja soittelua soiton perään jos aikoo jotakin korvauksia saada,ihan pee pulju.vaiha toiseen.

Äänestä

Muutama vuosi sitten kilpailutin koti- ja autovakuutukset. Nhtiöt (IF, Pohjola, TRYG jne.) jotka peuhaavat pörssissä maksaen osinkoja voitoista ja Nalle Wahlrooseille optiota, niin nehän on satasia kalliimpia kuin sivukatujen vakuutusyhtiöt.

Pikkuyhtiöt korvaavat ihan yhtä hyvin tai huonosti kuin isommatkin. Kas mitä vähemmän maksat korvauksia, sitä isompi tulos. Siinä ei siis eroa.

Mutta Tapiolan ja Lähivakuutuksen yhdistyminen oli kuluttajien edun vastainen. Tapiola oli ainakin mun tapauksessa kalliimpi sijoittuen hinnallisesti välikastiin. Nyt kun yhtiöt yhdistettiin, niin hintoja on alettu "yhtenäistää" eli Lähivakuutuksen korottaa. KATSOKAA JA VERTAILKAA VUODEN TAKAISIA HINTOJA.

Olen reklamoinut yhtiötä ylisuurista korotuksista. Jos vastausta ei kuulu, niin ensi vuonna vaihdan vakuutusyhtiötä. Ilmoittelen tänne palstalle, jos vastaavat kyselyyni.

Äänestä

Lähitapiolasta tuli kirje että kesäkuusta alkaen vakuutuksista alkaa saada S-bonuksia.

Laitoin yhtiölle kysymyksen että paljonko vakuutusmaksuni hinnat nousee tämän "bonuksen" myötä kesällä. Vastauksena tuli että bonuksiin liittyvä asiakasviestintä alkaa vasta kesäkuussa.

Pessimisti ei pety, mutta pieni pelko takaraivossa että touko-elokuussa tulee kirje kotiin jossa kerrotaan sitä perinteistä jargonia että hinnat nousee kun "yleinen korvaustaso on noussut, joudumme tämän johdosta nostamaan hintoja 7 %". Eli ne kenellä S-bonuskortti löytyy takataskusta saa sen 1-2 % takasin, mut hinnat nousee arviolta 5-7 %.

Mutta sitten vaan kaikki joukolla kilpailuttamaan vakuutukset ja kertomaan mikä oli syynä jos päätyy vaihtamaan vakuutusyhtiötä. Suurin osa ihmisistä ei näin tietenkään tee jonka varaan vakuutusyhtiöt laskevatkin.

Äänestä

Itellä kesti ilkivalta tapahtuman korvaus Tapiolassa 9 viikkoa. Sitten meni hermot kun piti paikat saaha kuntoon ja korvausta ei kuulunut. Vaihdoin toiseen yhtiöön vakuutukset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PETTYNYT:(( kirjoitti:

Kiitos!
Olemme vastaanottaneet hakemuksenne,käsittelemme sen mahdollisimman pian,odottakaa rauhassa,otamme yhteyttä jos tarvitsemme lisäselvityksiä??
No...nyt on odoteltu 2 vkoa....mitähän lie tarkoittaa käsittelemme hakemuksenne mahdollisimman pian ja odottakaa rauhassa,otamme yhteyttä???Kumpaan nyt uskoa,vai jätänkö ukomatta kumpaakaan....???Käsittämätöntä pikku puuhastelua!!

If:ssä palvelu pelaa kuten tv:ssä mainostetaan,korvaus jo seuraavana päivänä tilillä :))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu