Paljonkohan tuossa Chevyssä on autovero?
Mitä kannattaa ottaa huomioon/tarkastaa kunnolla kun menee katsomaan autoliikkeeseen ja koeajaa sitä?
Mitkä ovat tyyppiviat?
Chevrolet Trans Sport 3,4 V6 1998 automaatti
6
178
Vastaukset
- fg332
Tarkista pohja kunnolla. Jos on huolella pidetty, ruostetta ei pitäisi olla, mutta kaikki ei ole. Tarkista, että laatikko vaihtaa normaalisti. Sähkölaitteet kannattaa myös tarkistaa, että toimii. Ei kai siinä sitten muuta kuin normaalit vuodot ja äänet koneesta tietysti ja kori, ettei ole kolarivammoja ollut.
- kato renkaat
Peruskokoisetkin Continentalit maksoi 900.-. Jos on isompia tai leveämpiä niin hinta nousee.
- fg332
onko ne 15-tuumaiset 205?
- 205/15
205/65R15 on peruskoko
- tila-autoilija
Ihan pikaisellakin nettihaulla löytyi talvirenkaita, joista yksikään sarja ei maksanut yli 600 euroa. Kesärenkaita sai alle 700 euroa ja huom merkkirenkaita ei mitään kiinalaisia.
Äläkä ota mitään C- tai SUV renkaita ainakaan talvipyöriksi. Ovat liian kovia rungoiltaan näin kevyisiin autoihin. Tulee aivan karmea ajaa liukkailla, kun on kovat renkaat.
- Pari kohtaa
Tarkista, että vakionopeussäädin ja ilmastointi toimii. Ne on aina kiusallisia jos temppuilevat. Trans Sportissa saattaa ovenkahvat olla vaihtokunnossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 804496
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺854381Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433739Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163423Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle402957Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102694En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä152663IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm392013Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1581728Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli951253