Hyvin menee KHL-jengillä

Surkeaa

10 viime peliä, 14 tehtyä maalia, joista yhdessä pelissä 5 maalia, 9 muussa pelissä 9 maalia, 1,00/ottelu.

10

208

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jugi-

      Lisää vaan tyrväisiä ja muita pehmeäkätisiä taitokiekkoilijoita joukkueeseen niin kyllä se siitä. Kerrassaan upeaa kun brändi on tuhottu ja pitää katsella tämmöistä köyhän miehen ifk:ta.

      • yrjö

        No onneksi tästä jokeriporukasta vain muutamat pelaa khl liigassa.


      • Identiteetti hukassa?

        No enpä tiedä voiko Jokereista ja köyhästä miehestä edes puhua samassa lauseessa. Mutta oikeassa olet. En tiiä mitä tapahtu Kekäläisen lähdön jälkeen, kun siitä lähtien hommat menny alamäkeen.


      • ulostulo
        Identiteetti hukassa? kirjoitti:

        No enpä tiedä voiko Jokereista ja köyhästä miehestä edes puhua samassa lauseessa. Mutta oikeassa olet. En tiiä mitä tapahtu Kekäläisen lähdön jälkeen, kun siitä lähtien hommat menny alamäkeen.

        Hyvin olet seurannut :))))


    • Carl Brewer

      No, kausi on vielä kesken. Sijoitukset ratkotaan sitten keväällä.

      Enempi ihmetyttää näin naapurileiristä katsoen se että miten sipoolaiset jaksavat tuntea entisen narrijoukkueen omakseen ensi kaudella kun rosteri koostuu rutinoveista, ovuloveista ja laumasta kansainvälisiä palkkasotureita? Mikään ei takaa että sieltä löytyy yhtään suomalaista, ainoa "varma" on Erkka "Ämmä" Westerlund penkin takana. Saattaapa olla että myös joukkueen nimi ja logo vaihtuvat. Sikäli se ei ole ongelma, koska katsojatulot ovat KHL-joukkueille merkityksettömiä, rahat tulevat harmaabisneksestä, ja kai niiden alkulähde on aina Siperian kaasu ja öljy.

    • 12+14

      jokerit ei ole vielä mikään khl jengi. ensi vuoden jokereille ei pärjää ykskään sm-liiga joukkue.

      • ms-70la

        Sinussa ja Harkimossa on silmiinpistävä ero. Leuaton Hjallis ryhtyi jo runsaat 15 vuotta sitten maalaamaan taivaanrantaa, ja ilmoitti ryhtymisestään ääneen tiedotusvälineille. Leuaton ilmoitti, että muiden kuin Jokereiden on turha edes haaveilla mestaruuden voittamisesta. Palkaksi maalaamisestaan leuaton sai Suomen urheilua seuraavan kansan ivan ja säälin. Sinä sentään ilmoitat rehellisesti ettei vieläkään eletä sitä päivää mistä päivästä eteenpäin Jokereiden kyvyt riittävät estämään muiden suomalaisjoukkueiden harjoittaman Jokereiden kyykyttämisen. Jokerieiden ja heidän faniensa on jatkettava odottamista. Jos jotain positiivista haluaa tilanteesta löytää, se on se, että Jokereilla ja heidän faneillaan on ainakin rautainen kokemus tämän sortin odottamisesta.


      • Jokerit nolaa itsens

        Palaa poika tähän päivään!!!!!!!!!!!


    • Eetu..

      Vähän kyl harmittaa että wannabe hifk lähtee liigasta mut minks teet.

    • khl2015

      Ja ensi kaudella koko Suomi on KHL-Jokereiden bandwagonissa... Ja v..ut! Toivottavasti kaikki venukit raiskaa ton paskasakin ;) Ja Hjallis... Kirurgia on kehitttynyt, voit hankkii leuan...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      52
      1043
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      20
      965
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      513
      831
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      49
      791
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      45
      712
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      649
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      616
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      181
      595
    9. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      59
      568
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      560
    Aihe