Voitais kai molemmat sanoa nää sanat toisillemme, valitettavasti..
https://www.youtube.com/watch?v=iC8tP9Oo52Y
Ei tämä mihinkään tule koskaan etenemään, lähinnä omasta tilanteestani johtuen. En tahdo antaa sinun elätellä turhia toiveita, sillä ansaitset jotain parempaa..
Saa omia ken haluaa, ei täällä ketään kuitenkaan toista tunnista.
https://www.youtube.com/watch?v=iC8tP9Oo52Y
Ei tämä mihinkään tule koskaan etenemään, lähinnä omasta tilanteestani johtuen. En tahdo antaa sinun elätellä turhia toiveita, sillä ansaitset jotain parempaa..
Saa omia ken haluaa, ei täällä ketään kuitenkaan toista tunnista.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Luovun susta nyt. Tule onnelliseksi missä oletkin :)
tyhmää olla suhteessa jos ei rakasta ...ja haikailee toisen perään..päätä nyt!
ja jos rakataa, se pitää näyttää ja sanoa.
musta tuntuu ettei eräs rakkaustarina pääty koskaan, niin kauan se on jo kestänyt. niin hirmumyrskyt kuin leudot kesätuulet.
Tyhmä oot, mene sanomaan se hänelle irl, jos se sua vaivaa. Älä täällä puskista huutele ventovieraille.
Kyllä se sun kaivattusi on juuri sen oikean, elämänsä suurimman rakkauden kanssa. Ei sun siitä tarvi huolehtia.
Niin minäkin ajattelen, että hän ansaitsee paremman...... Joka kerta kaupungilla kävellessäni, televisiota katsoessani, musiikkia kuunnellessa mietin vain ,että on olemassa toisenlaisia, toisenlaisessa elämäntilanteessa olevia naisia... Hän varmasti tulee löytämään jonkun hienon ihmisen rinnalleen.
luovutan.......
Joo ja mäkin sanon nyt et halleluja ja mitä parhainta jatkoa ja mun ei edes tarvii tätä omiakaan koska mä tiedän oikeasti asian laidan oikeassa elämässä ja edes se ei ole noin inhimillinen kun tuo aloittajan asia tai juttu. Olen ajatellut monesti et nyt teen sen, jätän kaiken omaan arvoonsa ja menneeseen taidan olla jo niin vahva että annan armoa itselleni. Uusi vuosi on paljon paljon parempi uusine ihmisineen ja ajtuksineen erioten uusine elämineen, hän kuuluu menneeseen ja siellä pysyköön. Onnea sulle aloittaja elämääsi ja koita löytää se todellinen onni ja itsellesi paras vaihtoehto.
En tykännyt kappaleesta. Tunnen sekä uskon niin kauan kuin itse haluan. Jos osoitat irl. sanoilla, ettet minua halua, se on eri asia. Sitä et kuitenkaan sinä päätä, mitä sanon tai teen. Ehkä löydän uuden rakkauden ihan pian, kuka tietää :)
Unelmia on kahdenlaisia, tämä oli jotain, mikä ei toteudu. Tai sitten ihmisiä on kahdenlaisia. En edes tiedä, ansaitsenko parempaa.
http://www.youtube.com/watch?v=9hVp47f5YZg
Kyseessä oli siis tunnetila, jonka tämä kappale aiheutti ja kuvastaa lähinnä tilanteen toivottomuutta. Ei tässä mitään lopullista ole, ei sellaista laiteta tälle palstalle. Todennäköisesti kun taas tavataan, huomaan etten pääse sinusta ihan näin helpolla. Ja niinhän se on, ettei toisen puolesta voi päättää mitä hän haluaa, jokaisella on oikeus tunteisiinsa, olivat ne sitten mahdollisia tai ei..
Sanoisinko? Voin sanoakkin, mutta en täällä. On oltava muita mahdollisuuksia kertoa se kaikki, ne herkimmät tunteet ja ne mitkä pidättää minut jotenkin sinussa kiinni,,,
Kiitos biisistä, avasi aamuni hyvin,,,,,,,,,
Huuli hieman mutrussa myönnän, että näin se on.
Kun ei koskaan saa mieheltä vastakaikua sanomisilleen?
No sitten ei varmaan enää viitsi yrittää.
jossain vaiheessa sitten menee, ajattelee että ei ole sen vastakaiun arvoinen, toista ei kiinnosta.
Saisko siivouksen lomaan jonkun kappaleen maestrolta.
Ottaa voimille tuo mattojen kurittaminen.
Kaunis kappale.
Lohdutuksena tämä :-) erityisesti kertsi. Periksi ei anneta ;-)
http://www.youtube.com/watch?v=Xn676-fLq7I