Vaaleihin äänestys EU:sta

Suomen tyhmät poliitikot ovat ängenneet suomen EU:hun ilman että kansan ääntä olisi kuultu.

Kansan mielipide tulee julki vain suorassa äänestyksessä ja parhaiten se tapahtuu seuraavissa vaaleissa.
Nyt vaadinkin asiasta äänestystä.
Jos sitä ei tule ei muuta kuin yleislakkoon!!

Ammattiliitot ovat olleet nyt poliitikkojen käsikassaroita,kokoomuksen talutusnuorassa tanssijoita.
Kun ammattiliitot ei saa muutosta on sen tehtävä kansan itse.
1075
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Niinpä juu, pian sitä taas EU-vaaleissa äänestetään, minä äänestän demaria ja samaa suosittelen sinullekin.

Äänestä

Verkkomedian päätoimittaja eurovaalien ehdokkaaksi: Vaalilupaus Suomen puolesta


Kaikki Suomen puolesta, kaikki ajallaan. Valtiomiestaitojen kartuttaminen yhteisövastuun kantamiseksi on vaatinut valtavasti oppimista. Todellisen opposition muodostaminen on suomalaisuuden pelastamista ahneudelta ja me tarvitsemme nyt pyyteettömyyttä. Tässä lupaukseni sinulle.

Pääkirjoitus: Janus Putkonen
28.11.2013, Verkkomedia.org

Minun mieheni, tämä saa ääneni

Äänestä

Jaa, muijako tässä miestään äänestää?

Äänestä

kansa kauduille ja äkkiä . jokaisen ihmisen suomessa on syytä puhaltaa nyt samaan hiileen mutta huom . huom . minkäänlaiseen voimankäyttöön tms . ei saa syyllistyä koska se on laitonta ja tyhmää . ennen aikaiset vaalit olisi enemmän kun tarpeen nykyisessä tilanteessa .

Äänestä

Sitä pitäisi tuota tietoa jakaa ennen vaaleja, medioiden pelottelu
toimii yhä tehokkaasti,

Kreikkalaisia on peloteltu eurosta eroamisen seurauksilla: "Menetätte saarenne" ja "lehmänne lakkaavat lypsämästä". Pelottelulle on tilaa mediassa, mutta avointa keskustelua eurosta eroamisen seurauksista ei ole. Demokratian syntysijoillakaan ei toteuteta ajatusta "demokratia syntyy keskustelusta".

Nuoren kreikkalaisen ekonomistin terveiset suomalaisille tulevat voimakkaan ihmetyksen saattelemina: "Suomessa on ollut ja on vieläkin jonkinlainen hyvinvointivaltio. Meidän kreikkalaisten pitäisi seurata teitä, mutta sen sijaan te nyt seuraatte meitä! Teidän pitää päästä eurosta nopeasti."


http://www.anttipesonen.fi/2013/12/miehitetty-kreikka-odottaa-rajahdysta.html

Mitä hyötyä on Kreikalle tukipaketeista, velat on vain kasvaneet
jokaisen korkeakorkoisen paketin myötä,jos nyt taas annetaan 100miljr, niin velka on jo 500 miljr,hyvä jos korot pystytään
hoitamaan,sijoittajat saavat suuret tulot,mutta Kreikan kansa
kuolee nälkään,

Siksi:oma apu, paras apu.

Äänestä

Kas vaan,
en ole kenenkään muija, tuo lause "minun mieheni" tarkoittaa
että olemme samaa mieltä, monistakin asoista,
ja parasta siinä on se että puolueen linja on sama kun ehdokkaankin,
mikä usein näyttää olevan kateissa, ehdokkailta ja äänestäjiltä.

Jos yksi ehdokas lupaa sitä ja tätä niin sillä hän vain kalastelee
ääniä ellei lupaukset ole linjassa puolueen kanssa,
puoluejohto määrää miten äänestetään eduskunnassa,
ja siellä toimii puoluekuri, joka muuten on laiton.

Äänestä
  • onko kyseessä siis mies mies "en ole kenenkään muija"

    Äänestä


Sellaista rakkautta,

kyseessä ei ole rakkaussuhde, tässä puhutaan politiikasta,
joten tuo on turhaa suunsoittoa,

En ole koskaan edes tavannut tuota miestä,mutta mielipiteet
ratkaisee.

Harvempi äänestäjä tuskin tuntee henkilökohtaisesti noita äänestämiään edustajia, mutta nuo kirjoitukset luovat kuvan
ihmisestä ja hänen tavoitteistaan,kuten tässäkin tapauksessa,
ja nuo tavoitteet on linjassa IPU:n tavoitteiden kanssa, eli

Äänestä
  • Kukaan ei enää äänestä Demaria sitä ikuista maanpetturia. 1917 Demarit äänestivät Suomen eduskunnassa muun vasemmiston kanssa Suomen itsenäisyyttä vastaan, onneksi hävisivät.
    Globaali taantuma olisi ollut Suomelle katastrofi , ellei olisi ollut EU jäsenyyttä. Korkomme olisi toisella kymmenellä prosentilla ja tuontitullit vastassa.
    Rahaliitto onkin sitten eri asia, mutta olisivat ne riskit omalla markallakin melko suuret. Ruotsissa on muuten kruunujen kanssa aivan samanlainen taantuma kuin meilläkin, koska taantuma on maailman laajuinen.
    Suomen asiat on kyllä ryssitty aivan omatekoisesti tämän nykyisen Demari hallituksen avulla, peloittelemalla ihmisiä pakkoliitoksilla sun muilla. Demarit eivät Urpilaisen johdolla kuuntele edes oman kenttäänsä ääntä kunnissa ja moni Demari tuleekin repimään jäsenkirjansa.
    EU vaaleissa Sosiaalidemokraatit putoavat marginaali puolueeksi Vasemmistoliiton tasolle on veikkaukseni ja Urpilaiselle tulee nopea lähtö.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


demokratiaa pliis kirjoitti:

Suomen tyhmät poliitikot ovat ängenneet suomen EU:hun ilman että kansan ääntä olisi kuultu.

Kansan mielipide tulee julki vain suorassa äänestyksessä ja parhaiten se tapahtuu seuraavissa vaaleissa.
Nyt vaadinkin asiasta äänestystä.
Jos sitä ei tule ei muuta kuin yleislakkoon!!

Ammattiliitot ovat olleet nyt poliitikkojen käsikassaroita,kokoomuksen talutusnuorassa tanssijoita.
Kun ammattiliitot ei saa muutosta on sen tehtävä kansan itse.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu