Pakolaiset

Tampere mainostaa herranjetas jopa 50 Syyrialaista.Lukekaa historiaa mitä Hämeenkyrö majoitti Kosovolaisia hetkessä.Mutta leikkauslista turmelee ihmisarvon.
3208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Monenlaisia ajatuksia lyhyessä lauseessa. Ehkä vielä onnistut joskus kirjoittamaan jotain järkevää.

Äänestä

Pakoloiset eivät maksa yhtään mitään veroja ovat aioastaaan kulu yhteiskunnalle.

Äänestä

No maksakaa pankeille ympäri eurooppaa rahojanne.Ihmisen auttaminen on ilmeisesti sivuseikka.Valitettavasti edestä löytyy.Emme asu enää lintukodissa,jos riittää järki tämän asian ymmärtää.Hyvää Joulua ja suosittelen lukemiseksi Raamattua tai Peppi pitkätossua.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Maksaa Kirkollisvero kirjoitti:

Tampere mainostaa herranjetas jopa 50 Syyrialaista.Lukekaa historiaa mitä Hämeenkyrö majoitti Kosovolaisia hetkessä.Mutta leikkauslista turmelee ihmisarvon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu