Jos joku on k*setusta.

10

615

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • No eipä toimi linkki, mutta älkää ostako valavuoren vihjeitä. Niillä häviää pidemmän päälle.

        Perustelu on ihan lyhyesti se, että vihjaa vain nordibetille vaikka samasta kohteesta olis vaikkusellakin tai muualla parempi kerroin. Kukaan ei voi nordicbetillä pelata ammatikseen. P@skimista vedonlönti firmoista mitä teidän voitollisille ja amattipelaajille. Ei tarvi kun lydä muutaman sadan euron single ja jos ne sattuu osumaan putoaa limitit euroon.

        Vihjeiden idea on se, että valavuori mainostaa nordicbettiä jonka kautta hän saa rahaa .


    • Bookies Nightmare
      • Bookies Nightmare

        Joo ei skulaa linkitys.


    • linkkiman
    • bewye43y

      Valavuori on nelonen pro sm-ligan ja koripallon tv-lähetysten juontaja. Miksi hän teksi sitä hommaa jos olisi ammatillinen vedonlyöjä? Siksi,koska hän häviää vedonlyöntiin ja paljon. Pelkkä vihjepuhelin ei riitä. Tappiollisia vihjeita ei kannata ostaa.

    • semmonen

      Koko homma oli ihmisten kusemista silmään. Lisäksi kotisivut on veikkaajat.com on rekisteröity Panamalle. Näin he voivat kiertää suomen lakeja.
      Sitten kun menee veikkaajat.fi sivustolle niin se on rekisteröity suomalaiselle firmalle joka on kääntänyt tuolta sivulta liikenteen veikkaajat.com sivustolle. Sekin taitaa olla laitonta suomessa koska se markkinointi on kielletty. Ei kauaa kestäny noiden touhu. Aina tulee näitä ihme vihjepalveluita, jotka yrittävät kovasti ja mainostavat olevansa paras. Mutta niitä kaatuu kuin sieniä sateella. Suomessaon muutama vihjepalvelu jotka ovat ja pysyvät. Ne ovat löytäneet omat asiakkaansa ja taitaa olla niin että kun vuodesta toiseen pystyvät toimimaan niin asiakkaat todellakin ovat uskollisia. Tässä suomessa toimivat vihjepalvelut.

      Täysosuma yli 10 vuotta.
      ESBC yli 10 vuotta.
      Voitotkotiin.com joku 4-5 vuotta. Tää taitaa olla nuoin näistä.
      Vetomaatti suurinpiirtein 10 vuotta.
      Tietäjät joku yli 10 vuotta.

      Mutta nuo vaan ovat ja pysyvät. Mainostavatkin vielä lehdissä ja muualla.

    • itselläni ei ole Valavuorea mitään vastaan 4pro sm-liiga ohjelmien juontajana. Sopii hyvin siihen hommaan. Vedonlyöntiä hän ei kuitenkaan osaa. Opettelisi edes vedonlyönnin perus asiat eli Kerroin vertailu. Tajuamaan miksi single on kaikista kannattavin. Pelikassa. Kellyn kaavan panostus jne...

      Hyvä vihjepalvelu on sellainen jossa tarjotaan todennäköisyys arviota joukkueelle ja etsitään ylikertoimia. Se minkä kertoimen joukkeesta saa. On se tärkein vedonlyönnissä. Eikä niin, että joo Barcelona voittaa tämän pelin varmasti ja se on varma, mutta sitten sen kerroin on 1,01.

      Pelata kannattaa huonoakin joukkuetta jos sen kerroin on tarpeeksi hyvä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      57
      5582
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      95
      3468
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      47
      3362
    4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      77
      2565
    5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      61
      2428
    6. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      76
      1918
    7. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      318
      1785
    8. Anteeksi T

      Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
      Ikävä
      14
      1337
    9. Ville Rajainmäki, 25, omaishoitaja

      Hän on 65 eläkeikääntyneen avustajana 24/7 Kerrankin omaishoitajaa arvostetaan ja maksetaan asiaankuuluvaa, 3000€, pal
      Maailman menoa
      28
      1188
    10. Harmittaako että

      Annoit niin paljon positiivista huomiota ja rakkautta kaivatullesi
      Ikävä
      140
      1125
    Aihe