Vaikeuteni voimistuivat alokkaana.

ihan ok

Olin ollut erityis tarkkailun alaisena jo ala-asteella. Minulle määrättiin 12 vuotiaana opamox lääkitys tarvittavana oireisiin. Kerran koulun terveydenhoitaja antoi minulle sitä keskellä päivää kun olin käyttänyt oudosti. Se alkoi väsyttää ja nukuin tunnilla. Kavereita minulla ei ole koskaan lievän poikkeavuuden vuoksi ollut. Koulut meni miten meni ja sitten jouduin armeijaan...

Minulla oli yhä tarvittava lääkitys, mutta en kertonut siitä kenelläkään. Erikoisuuteni on se, että olen aina viihtynyt vessoissa ja hengittää syvään. Armeijassa oli isot wc tilat ja vietin kaiken vapaa ajan kasarmin vessoissa, milloin olevinaan hampaita pesten tai jotain muuta, mutta tosiasiassa vain hengitin. Aluksi kukaan ei oikein osannut suhtautua asiaan, mutta sitten alkoi kuulua sellaista tekstiä, että haisen pahalle.

No alokasleiri alkoi kuumana kesäpäivänä meidän piti elää siis leiri olosuhteissa. Iltavahvuutta ei laskettu kovinkaan tarkaan. Minua alkoi taas vanha taipumus vetäämpuolensa. Poistuin yöllä teltasta ja menin huussiin. Istuin siellä ja hengittelin.

Olin siellä aamuun asti valveilla ja kuulin kun minua alettiin etsiä. Koko metsä raikasi kun koko komppania etsi minua. En kuitenkaan tohdinnut tulla huussista ulos. Sitten eräs alikki avasi huussin oven. Löysin se on täällä pasakahuussisa haistelemassa. Osa varusmiehistä nauroi ja osa kiroili kun oli joutunut minua etsimään.

Jouduin päällikön määräyksestä lääkärille. Lääkäri totesi käytökseni olevan pervessiä ja kirjoitti minulle c paperit.

Jouduin pois armeijasta, mutta nyt siviilissä vietän enemmän aikaa julkisissa käymälöissä.

Enkä koe olevani mitenkään sairas.

6

364

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 123kokemus

      Et ole asian kanssa yksin. Minut vapautettiin armeijata jo 80 luvulla samankaltaisten tapahtumien vuoksi. Tosin minulla meni asiat pidemmälle kuin sinulla.

      Kävin mm.käsiksi ulosteisiin. Asuin yksin kerrostalossa vuokrakaksiossa. Tapanani oli hakea ulkohuusseista ulostetta ämpäreillä kotiini. Talon muut asukkaat alkoivat valittaa, että rappukäytävässä haisee. No kait sielläkin tuoksui, mutta minua se ei haitannut.

      Kerran heinäkuussa olin tuonut ämpärillisen asuntooni ja laitoin sitä runsaasti uunivuokaan ja uunin päälle. Meni hetki ja rappukäytävässä alkoivat ovet paukkua. Sitten pihalle ajoi poliisi ja lääkäri ambulanssi. Olin jo aikaisemminkin ollut mielenterveys puolen asiakas ja minut vietiin suljetulle. Sain asunnostani häädön ja minulle laitettiin voimakas lääkitys.

      Nyt olen jo kuivilla tuosta uloste hommasta, en saa siitä enää seksuaalista mielihyvää, kun on lääkitys päällä.

      Tosin kerran jätin lääkkeet ottamatta ja lukittauduin erään ostoskeskuksen vessaan. Vartijat heittivät minut ulos.

      No jokatapauksessa on tutkittu, että kyseinen syndrooma johtuu siitä että nenä haistaa ulosteesta raaka aineet esim mansikan, tai valkosipulin.

      Lääkityksellä tulet kuntoon.

      T: kohtalotoveri

    • muistojen aika

      Tällaiset jutut olisivat olleet hottia jopa legendaarisella Pekka Saurin Yölinjalla!

    • ??kysyn-vaan??

      Mikähän tauti on kyseessä??

      Skitsofreniako??

    • kaikkea sitä kuulee

      Käsittääkseni mm. kehitysvammaisilla saattaa olla samanlaisia ulosteisiin liittyviä tapumuksi.

      Kehityvammaisuus on älyllinen kehitysvamma. Keharin äö on alle 80.

    • kjhgfd

      Siis! ?

      Koirat tykkäävät kieriskellä( ungata) kaikenlaisissa ulosteissa. Lääkäriiiiiiiin.

    • TYU8OOL1

      kYLLÄ




      hALUAISN VARASTAA ARMEIJAJSTA ASSEE

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      196
      1777
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      265
      1206
    3. Gallup: Kansalaiset eivät usko velkajarruun

      Puolet suomalaisista ei usko velkajarrun vaatimien sopeutusten toteutuvan, kertoo Iro Researchin kyselytutkimus. Kokoom
      Maailman menoa
      66
      913
    4. Mulla ei ole Suomessa enää mitään

      4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.
      Turku
      181
      896
    5. Provider miehistä..

      Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah
      Ikävä
      242
      779
    6. Ethän mies vielä

      luovu meistä? Haluaisin jo sun syliin.
      Ikävä
      61
      778
    7. Sinulle nainen

      En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen
      Ikävä
      64
      758
    8. Kuinka nainen jaksat ja voit

      Toivottavasti hyvin.
      Ikävä
      43
      751
    9. Haaveilen edelleen

      Sinusta aika ajoin
      Ikävä
      48
      739
    10. Sut.

      Tuhotaan. :)
      Tunteet
      93
      732
    11. Mä oon kallistumassa

      Rikosilmoitukseen!
      Suhteet
      144
      667
    12. Tiedätkö sitä

      Että sinun äänesi on ihanan pehmeä
      Ikävä
      42
      666
    13. Yt:t kunnassa päättyi

      Oliko nämä tarpeelliset ja ratkeaako taloushuolet näiden avulla? Lehdessä ilmoitettujen lukujen perusteella lisää on tul
      Lappajärvi
      74
      651
    14. Hei rakkaani.

      Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi
      Ikävä
      50
      623
    15. Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun

      Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on
      Ikävä
      69
      616
    16. Martsusta tuli leuhka

      Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal
      Kotimaiset julkkisjuorut
      196
      600
    17. 31
      578
    18. Tulisitpa käymään joskus vielä

      Olisi niin kiva nähdä pitkästä aikaa. Oletko vielä joskus tulossa?... Niin monet muutoksen tuulet puhaltavat, olisi lohd
      Ikävä
      24
      576
    19. Kiulu myynnissä!

      Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma
      Ähtäri
      26
      538
    20. Lämpimiä katseita aikoinaan vaihdettiin, siihen se sitten jäi

      Sinulla uudet tuulet ja välttelet kohtaamistamme.
      Ikävä
      30
      527
    Aihe