Onko kellään kokemuksia ko firmasta millaista työtä tekevät? Polttaako työmiehet tupakkaa tai juovat alkoholia? Kaikki kokemukset ovat tervettulleita!
Kokemuksia rakennusliike anres ky?
Rkl
144096
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Perle niitä kokemuksia!
mitä ihmettä työmiesten tupakointi ja alkoholin käyttö firmaan kuuluu???? tuskin ovat päissään töissä kuitenkaan.......kysyjä taitaa olla vinksahtanut?
vain aletaanko kysellä tupakoiko ja käyttää alkoholia kaupungin työntrekijät? eipä sitten ihme kun huonosti menee:):) tää oli varmaan provo?
Itsekkin sivusta seurasin tätä patotien kattoremppaa! Ja voi niitä nuoria kesäpoikia, tupakkaa toinen välillä salaa poltti ja kiroili kun nauloja pensaista keräili... Muutamasti häntä baareissa hyvin päihtyneenä nähnyt sen jälkeen.
Kumpaa olet nähnyt sitä lyhyt vaalea hiuksista vai toista jolla on tummat pitkät hiukset?minkä ikäisiä muuten ovat?
Joo taitaa cio olla 17vuotiaita jostain lieksasta
Tapio Karttunen muurari kun esim. vesieristysepäkohdista yritin mainita itse piru sorsa käski pitää turvan kiinni Onneks olen eläkkeellä nyt uskallan sanoa täyttä paskaa rakentaa ainut järkevä perhefirmassa on putkimies kaikki arvo hänelle luuseripoika joutaa äitin tissiin ja diktaattoriisälle luonnollinen poistuma Tapio Karttunen muurari jolle annoit lopputilin hyvä paremmin pärjään hyvästi
Suljetulle osastolle on näköjään saatu tietokone.
Hahah mikäs siinä jäljessä on vikana? Muurarin retku yritti hyvää tehdä, vaan palauttivat maan pinnalle.
Jotku polttaat tupakkia mutta aika vähä niitä on. Alkkoholia tuskin nauttivat kun olen usein nähnyt selvin päin.
Pysy jatkossakin selvin päin niin näet edelleen hyvin. Ei tule kaksoiskuvia.
K on kova haluaa tehdä laatua Andres ja hyvät jätkät ok
Minun mielestä ollut hyvä työ.kaivinkone kuskilla ainakin.
Minä olen tänä päivänä tehnyt isoja ripulipaskoja jo useita. Tätä se teettää kun vuokrakasarmissa kiljua juo.
Tupakkaa polttaa työmiehet paljon.