Entä kun oksennus ei enää tule?

Hopeless Unicorn

Eli olen jo lähes vuoden ahminut ja oksennellut, mutta enää en vain voi oksentaa.. Mikään ei auta, ei sormien tytöntöminen kurkkuun, ei jonkin oksettavan hajun tunteminen, ei mikään!
Onko kellekkään muille käynyt näin?
Neuvoja?
Tuntuu että mun paino on alkanut nousta ja mä en halua sen nousevan!

5

873

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Enballerine

      Pidä 3-4 päivää täysin taukoa oksentamisesta (älä edea yritä) niin refleksi palautuu

    • samalla tulee 6-pack

      Opettele vatsalihaksilla oksentaminen, siihen ei tarvita oksennusrefleksiä ollenkaan = siihen ei voi turtua.

    • bmia

      mulla on hieman oudompi vinkki.. mutta juo raakaa viinaa putkeen :D tulee pakollakin paha olo ja sitten ku yrittää oksentaa nii itelläni ainaki tulee iha helposti pian kaikki ulos. en kyllä suosittele teille, jotka ei tiedä omasssa kehossaan sitä paljonko pystyy juomaan sitä. ettei käy varmasti sitte huonosti. ja en tarkottanu koko pullon juomista, vaan muutama-5 kulaus. myös parin lonkeron juon putkeen niiin sillonki tepsii. ja sitte kans itellä on semmone vinkki että hammasharja. ja se karheenpi puoli.. sitä ku työnnätte kurkkuunne niiin kyllä tulee oksennus.. aluksi ei mutta vähän kuitenkin hetken päästä. ja kyllä se sattuu ihan perkeleesti.. mutta onhan se sen arvoista.

      • bmia

        ja tuo viinahan tepsii myös sillä tavalla ettäkun se turruttaa omassa kehossa mahaa yms, niin ei pysty maha enää reagoimaan niin hyvin siihen oksennuksen vastustamiseen.


    • rijgiosejgo4

      Joo, no en kyllä ite suosittelis tota viinaa. Tulee kalliiksikin. Parempi ois ehkä esimerkiksi lasillinen vettä, johon on sekotettu ihan sikana suolaa, tulee muuten oksennus - jos sen pystyy juomaan.

      Tai sitten toi on vaan merkki siitä, että sun täytyy lopettaa oksentaminen! Et voi ahmia, jos et voi oksentaa ;) (tai siis voit, mutta lihot)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      73
      8164
    2. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      90
      5747
    3. Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen

      "Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu
      Maailman menoa
      92
      3942
    4. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      46
      3901
    5. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      44
      3645
    6. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      60
      3594
    7. Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueita

      näin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään
      Maailman menoa
      26
      3246
    8. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      113
      3060
    9. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      57
      2859
    10. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      97
      2833
    Aihe