Olkaapa tarkkoja keiden kanssa olette tekemisissä, yhdet sankarit ainakin ovat tulleet useista paikoista tunnetuksi viimeaikoina, huijaus repertuaari on laaja:
-singaporelaiseen yhtiöön sijoittaminen nigerialaiskirjeen omaisella tavalla
-Feikki luxuskellojen myyminen oikeina
-yritysten perustaminen ja sijitustoiminta verotileille
-startupraha olemattomiin ideoihin jne.
-poliisina esiintyminen
-jotain tekemistä hashis juttujen kanssa selvinee kaupparekisteristä jne jne.
kaverukset ovat käsittääkseni Tampereelta useiden konkurssien ja vedätysten takana.
Varoitus Suomalaisista huijareista Virossa!
9
5321
Vastaukset
- hahaha...
Kuulin tästä singaporelaiskirjeestä Tallinnassa. Kuulemma sijoittamalla 200 000€ saisi kohta 2miljoonaa €. Ainoa mutta oli, että se 200 000€ olisi pitänyt tallettaa tämän Suomalaisen Tallinnassa piileskelvän kaverin henkilökohtaiselle Tallinnalaisen pankin tilille ;-)
Ei ihan penalin terävimpiä kyniä nämä huijarit. - hahahaaa
haha...ompa suttuisia kuvia. Eikö tuolla kaverilla ole kunnollista kännykkäkameraa?
Miten voikin onnistua noin huonosti. - Tallinnan tytöt
Kristian Jussila lähettelee uhkailu, mustamaalaus ja kiristysviestejä [email protected] osoitteesta. Osoite on rekisteröity Singapuriin.
Jussila esiintyy viesteissä tekaistulla nimella "Roger".
Tallinnan poliisille on tehty useita ilmoituksia Kristian Jussilan uhkauksista. Viimeisin uhkaus ennen joulua päätyi Kristian Jussilan pidätykseen ja 48 tunnin kuulusteluihin. Asia meni syyteharkintaan. Kyseessä oli uhkaus, joka vaaransi lasten turvallisuuden. Jussila ei välitä lapsista tai heidän hyvinvoinnistaan. Psykopaatti käyttää lapsia pelinappuloina omien sairaiden tarkoitusperien ajamisessa.
Jussilalla on ollut ase ja saattaa olla nyttenkin ainakin näistä viesteistä päätellen. Pyydän varovaisuutta jos kohtaatte tämän henkilön ja pyydän ilmoittamaan poliisille kaikki tämän henkilön uhkaukset.
Jussilan entinen business partner vahvisti Jussilan olleen Tampereella suljetulla osastolla ennen Tallinnaan pakenemista. Suomessa Jussillalla on värikäs satojen petosten ja huijausten, sekä konkurssien tausta. Sama meno jatkui Tallinnassa. Jussila rahoittaa elämänsä huijaamalla, maksattamalla vuokransa ja elämänsä muilla. Kristian Jussilan nimissä löytyy Tallinnan yritysluottorekisteristä kymmenisen yritystä, joiden luottosaldo on miinus -7279 pistettä!
https://www.inforegister.ee/BTZMMWZ-SAMI-KARRI-KRISTIAN-JUSSILA
Linkedin ja twittertili ovat täysin keksittyjä sisällöltään.
https://ee.linkedin.com/pub/kristian-jussila/3/a72/bab
Kristian Jussilan valheellinen kulissi on rakennettu vain huijauksia ajatellen.
Jussila hakee sijoituksia Venäjältä, Ukrainasta ja Virosta olemattomalle liiketoiminnalle.
Kristian Jussila etsii jatkuvasti uusia tyttöystäviä joilta lypsää rahaa, illalisia jne. Älkää luottako!
Olkaa varovaisia siellä ja pitäkää toisistanne huolta. Tiedottakaa tämänkaltaisista vaaroista toisianne.
Tallinnan tutkijatytöt. - Pienimaailma
Onkohan nyt kyseessä sama Sami Jussila, joka muutti Tampereelle ja on jossain poliittisessa järjestötoiminnassa? Profiilin mukaan toiminut aiemmin Baltiassa, jossa nuo huijauksetkin ovat tapahtuneet.
- Anonyymi
on sama. ollut kristillisten toiminnassa aktiivina mukana
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
on sama. ollut kristillisten toiminnassa aktiivina mukana
Hän on jehova
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hän on jehova
On sama Sami Jussila ja vaikuttaa tällä hetkellä Suomessa.
- xcvb
Eestilaiset treffi palstat ovat myos taynna ns. huijaus numeroita (Voodi, tms).
Varokaa 900 alkuisia numeroita, puhelujen hinnat noin 30e/kpl.
Eika poliisi voi auttaa jos soitat maksulliseen numeroon vahingossa!- Fkrncoekkgk
Eestissä kannattaa käyttää eestiläistä prepaid-liittymää. Paljon halvempaa kuin yhdenkään suomalaisen liittymän käyttö.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1511863
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu131756Joensuun (kaupungin) kiusaamisongelma
Syrjitään, savustetaan ulos ja kiusataan. Pieneen piiriin ei kaikki mahdu. Tehdään elämästä mahdotonta, jolloin ainoa va351527Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu1961208- 941195
- 841134
Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä
Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta3541002- 62869
- 49831
- 50816