Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Auttakaa!!

Mä haluaisin kysyä teiltä, että vaikuttaako se raskauteem, jos on kondylooma? lapsen kehitykseen yms?? Mulla sitä ei ole todettu vaikka on epäilty.. Kertokaa kaikki mitä vaan tiedätte...Kiitos!!
1370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei vaikuta raskauteen eikä lapsen kehitykseen.
Voisihan se tietty mahdollisesti hoitamattomana tarttua lapseen synnytyksen yhteydessä...?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.... kirjoitti:

Mä haluaisin kysyä teiltä, että vaikuttaako se raskauteem, jos on kondylooma? lapsen kehitykseen yms?? Mulla sitä ei ole todettu vaikka on epäilty.. Kertokaa kaikki mitä vaan tiedätte...Kiitos!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu