Ja juovatko vanhemmat ollenkaan?
Kuinka moni teidän häissä joi, ja kuinka moni oli kuskina?
Mihin aikaan ihmiset lähtivät teiltä ja vaikuttiko heidän lapsensa asiaan millään tavalla alkoholin käyttöön tai lähtemisen ajankohtaan?
Lapset hääjuhlissa, mihin aikaan ihmiset lähtevät illalla?
3
236
Vastaukset
- aika hyvä kysyä
Kyllä näissä häissä missä met olemme olleet on jo kutsussa esitetty toivomus lasten poistua paikalta ilta klo kahdeksaan mennessä. Ihan hyvin toiminut muutamia sekasikiöitä lukuun ottamatta.
- lapsethääjuhlissa?
Jos lasten on tarkoitus poistua ilta kahdeksaan mennessä mitä se käytännössä tarkoittaa?Tuleeko joku hakemaan lapset pois?
Itseäni nyt vähän pelottaa että häät loppuvat heti ilta yhdeksältä tai kymmeneltä jos lapset ovat mukana :(- aika hyvä..
Meillä ainakin isovanhemmat on ottaneet lapset hoitaakseen, ja nuoriso jäänyt juhlahumuun. Minusta tuo on vieraiden järjestettävä, ei sinun murehdittava.
Kauheinta mitä on, kun jotkut vanhemmat jää paikalle myöhään iltaan, kaataa kuppia ja lapset leikkii pitkin tanhuaa valvomatta. Kaikkiin vanhempiin kun ei vaan voi luottaa. Ja jos jotain sattuu, saattavat itsekkäimmät laittaa tapahtuneen järjestäjän syyksi. Siksi aikaraja on hyvä ilmoittaa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 11710282
- 525020
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html422201Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052058- 261914
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131591Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411392Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v31991Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta24983Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54967