Ei Mertarantaa!

Dude-san

Ei voi olla totta, että Antero Mertaranta ei selosta Sotshin kisoissa Leijonien pelejä. Mitäs muut on mieltä asiasta? Minusta aivan perseestä!

12

483

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mertaranta selostamaan

      Komppaan.

      Omasta mielestäni ei ole toista, joka sopisi tuohon hommaan yhtä hyvin.

      Muilla selostaminen ei ole yhtä tunnepitoista ja sen takia tunnelma ei välity katsojalle.

      Muut selostavat lähinnä tasapaksulla äänellä "ja kiekko on maalissa, eiku... blaah, blaah, blaah..."

      Jos Mertaranta ei selosta, niin olisi parempi näyttää pelit ilman selostusta.

      • Red.Machine

        Eiköhän se Mertaranta jotenkin saada selostamaan, kun YLE tajuaa että katsojaluvut ovat ainakin puolet alempana kun ei ole Mertsi selostamassa.


    • Unohtaka Mertaranta

      Suomessa on muitakin hyviä selostajia kuin Mertaranta. Mieluusti häntä olisin itsekin kuullut. Pääasia olisi kisoissa olisi hyvä selostaja Suomen peleissä.

      Kyllä tässä se suurempi huolen aihe on, että Niki Juusela selostaa kuin, että Mertaranta ei selosta.

      Ylellä on parempiakin niin miksi juuri Juusela. Kiekkokierrokselta Pekka Pietlä (Kärpät) ja Kari Salmela (Kalpa). Suluissa kotiotteluiden selostus paikka kunta.

      Ikäväksi radion puolella selostaa Antti Ennekari joka saisi selostaa Juuselan sijaan televisiossa. Mikäli et usko, että kaveri on parempi kuin Juusela niin kuuntele itse http://areena.yle.fi/radio/2060689

      Jokainen voi tuonne ilmaista oman mielipiteensä Ylen selostaja valinnasta jos niin haluaa tehdä.VAIKUTA JOS HALUAT MUUTOSTA! http://yle.fi/urheilu/palautetta_yle_urheiluun/6189875

      Ja unohtakaa se Mertaranta, koska hän ei selosta ja piste. Nyt pitää saada joku parempi Juuselan tilalle Ylestä.

      • selostaja jostain

        Mahtaako Mäkisen Anttikaan päästä selostamaan?

        On kai nelosen puolella, mutta kaippa häntä voisi lainata, jos nelonen ei ole yhtä ehdoton kuin maikkari asian suhteen.


    • joni2

      Mertaranta ei selota, okei. Basil Fawltya lainatakseni, diplomaattisesti: "tuokin ilon polku on nyt suljettu." Kiitos raha ja ahneus.

      That avenue of pleasure has been closed off.

      • badibim badabum

        Mäkisen Antti on Viasatilla.

        Ihan hyvä ettei Mertaranta selosta, sen puuvitsit ei naurata ja se selostaa suurimmaks osaks muuta kuin kentä tapahtumia ja pelaajien tekemisiä. Ja sen huutamista ei vaan kestä. Antakaa nuoremmille mahdollisuus ja unohtakaa jo se Mertaranta


    • koo3

      tällanen alkoholisoitujen suosikki rääkyjä merta pois ja äkkiä kaukana on ajat ko selostuksissa oli laatua esim r häyrinen a karapalo p. salmi jne.

    • Dude-san

      MÖLBELEDICK

    • BästaPåhlsson

      Ihme, kun näyttivät Venäjä-Kanada -pelin. Siihen saakka näyttivät pelkät Suomen matsit.

    • thgergdyhe5h

      kuka maksaa siitä, että saa kuunnella häntä? ahneella on....

    • KUUNJUMALATAR

      TAMI TAMMINEN ON HYVÄ SELOSTAJA

      • selostamaanjääkiekkoa

        Mite olis Heikki Paasonen tai Mikko Leppilampi :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1117
    2. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1077
    3. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      47
      1012
    4. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      999
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      902
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      837
    7. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      88
      802
    8. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      790
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      105
      699
    10. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      48
      696
    Aihe