Kiteen kaupunginjohtaja sanoi äsken TV ykkösen kuntien kujanjuoksussa, että Kesälahden kirjasto lakkautetaan.
Kamalaa.
Kamalaa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sitä en tiijä mutta Kesälahen terveyskeskus pitäs kuulemma lopettaa kysseisen rouvan mielestä. Eiköhä ois parempi kun lopettas ihtesä enneku suurempia vahinkoja ennättää syntyy.
http://www.karjalainen.fi/uutiset/uutis-alueet/maakunta/item/40283-kesalahtelaiset-eivat-luopuisi-omasta-laakarista
Ai nii..jospa hää on viemassä sitä kirjastoo Sambiaa kun tarvihteeha kansanopisto sellasenki:
http://yle.fi/uutiset/kiteelaiset_vievat_kansanopiston_sambiaan/6975747
Ihan järetöntä yhdessä kunnassa kahta terveyskeskusta olla. Samoin kirjastoakaan. Eikös kuntien yhdistymisen yksi syy ole se että palvelut yhdistetään ja saadaan aikaan säästöjä, hölmöläisiähän Kesälahtelaiset on jos luulevat, että palvelut tuplana pysyy.
ei kesälahdella oo kohta mittää...muutama huru-ukko ja mummo ...kirkko ja hautausmaa...
Melekein oon sammaa mieltä mutta mie kyllä panisin vielä paljo paremmaks, eli iha järetöntä sitä on yhessä MAAkunnassa montaa terveyskeskusta olla. Työ että uskokkaa minkalaiset säästöt tulis kun yhistettäs kaikki palavelut Joensuuh nii käyköö jokkaine niitä sieltä ehtimässä, ja jos ei sellane passaa nii olokoo iliman! Hölömöläisiihä työ jo muutenki ootta nii vielä enemmän jos mahollista väittämällä etteikö samalla tavalla voitas tehä kaikkiin muihinki asioihi kanssa.
Kyllä myö ollaa Kaijan kanssa nii nerokkaita immeisiä että tiijetää nämä jutut, ja etenki Kaija..hää kun on naisimmeine ja sitämyöte jo syntyjää kaiken tietävä!
Voi kun hänenlaisiaa ois enemmän tässä maailimassa nii mikäpä ois elläissä!
Joo voidaan lopettaa kirjasto Kiteeltä..
tai lopetetaan kiteeläiset niin säästöjä syntyy!