Piskuinen Pukkilan kunta alkaa lotota. Pitäisikö Ikaalisten tehdä samoin? Tämän halvempaa ja toimivampaa mainoskampanjaa Ikaalinen voi vain toivoa!
Uhkapeliä
Avaranäkö
4123
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eikös netissä ja tv koneissa pyörinyt jokin mainos Ikaalisista?
Eikös Paikallislehtemme voisi kertoa tästä mainoksesta, kuten;
-kenenkä ideoima
-näyttelijät
-rahoittajat
-yhteistyökumppanit
-tuotantoyhtiö, (kenen sukua)
Kunnan toimialaan ei kuulu lottoominen mutta mitäs jos valtuutetut keräisi jonkun pikku potin tai jättäis kokouspalkkiot nostamati.Yksityiset ihmiset ja yritykset sais kans kasvattaa pottia lahjotuksin ja saavat nimensä näin esille.
Ja eikun lottoomaan
Kokouspalkkioiden puolittamistahan persut ehottivat muttei män läpi...Kaupunginjohtajan mukaan kokouspalkkioihin menee vuosittain 70,000euroa!!!! Puolittamisella ois siis tullu 35,000euron säästöt mut eihä se näil puupäille sopinu=/, haukkuvat vaa et perust haki ehotuksella irtopisteitä vaaleja ajatellen=O.
Pitänee kuntalaisten sitoutumattomina ehottaa näit järkeviä säästökohteita nii ei pääse poliittisesti värittyneet (lue:ryvettyneet) vesittämään varteenotettavia ideoita vedoten poliittiseen peliin ja äänten kalasteluun.