Auto katon kautta ympäri ojaan

Olin ajotunnilla. Tulimme ristaukseen jossa virhearvion seurauksena käänsin rattia 100 astetta 83km/h. Auto ei kääntynyt vaan liukui sivuttain jalkakäytävän kulmaan ja auto kippasi jalkakäytävälle liukuen ojaan. Lopuksi opettaja sanoi järkytyksestä vain "...olipa kyytiä..."
2173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onneksi ajo-opetuksessa ei oppilaalla ole MTÄÄN vastuuta ajosta.

Eli jos ajo-opetus ei miellytä, niin voit "vahingossa" ajaa esim. viereisien auton kylkeen niin että kumpaankin autoon tulee isot vauriot... tästä ei voi tulla sulle mitään korvauksia, sakkoja tms.

Äänestä

ja sitten mä heräsin hiestä märkänä jorma jäykkänä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuortaneenajaja kirjoitti:

Olin ajotunnilla. Tulimme ristaukseen jossa virhearvion seurauksena käänsin rattia 100 astetta 83km/h. Auto ei kääntynyt vaan liukui sivuttain jalkakäytävän kulmaan ja auto kippasi jalkakäytävälle liukuen ojaan. Lopuksi opettaja sanoi järkytyksestä vain "...olipa kyytiä..."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu