Todella upea juttu että Tiimari ajautuu konkurssiin! Ehdottomasti vuoden paras uutinen. Se firma on kohdellut henkilökuntaa huonosti jo vuosia.
Ne jotka ovat toimintatapoja arvostelleet ovat saaneet lähteä. Hiljaiset ja ahkerat ovat saaneet raataa minipalkalla ja paljolti omallakin ajalla.
Jos ei asiakkaitaan ja työntekijöitään osaa arvostaa niin saakin ajautua konkurssiin. Ja pakostakin se on edessä jos asiat hoitaa noin surkeasti.
Ei Tiimaria mielestäni mikään nettikauppojen tai Tigerin kilpailu kaatanut. Surkea johto ja pissin nouseminen päähän sen tekivät.
Hip hei hurraa!! Nyt Tiimarista päästiin!
Ne jotka ovat toimintatapoja arvostelleet ovat saaneet lähteä. Hiljaiset ja ahkerat ovat saaneet raataa minipalkalla ja paljolti omallakin ajalla.
Jos ei asiakkaitaan ja työntekijöitään osaa arvostaa niin saakin ajautua konkurssiin. Ja pakostakin se on edessä jos asiat hoitaa noin surkeasti.
Ei Tiimaria mielestäni mikään nettikauppojen tai Tigerin kilpailu kaatanut. Surkea johto ja pissin nouseminen päähän sen tekivät.
Hip hei hurraa!! Nyt Tiimarista päästiin!
Vastaukset 20
Vanhimmat
Alennusmyynnissä tai loppuunmyynnissäkin siellä esim. Lyhdyt ja kynttilät maksaa silti alehinnallakin enemmän kuin Tokmannissa normihinnalla. Samaa halpislaatua kuitenkin.
Aiemmin olivat Tiimarin joulukortit kivoja mutta nyt mainostivat joulukortteja halvalla ja kun menin katsomaan niin petyin. Alekortit olivatkin ohuita ja rumia, kuin venäläisiä 80-luvun kortteja. En ottais edes ilmaiseksi.
Eipä siellä ole mitään halpaa ollut vuosiin. Hinnat vain nousivat koko ajan. En jää tippaakaan kaipaamaan minäkään!
Luulin että Tiimarit suljetaan vuoden vaihteessa mutta meidän kaupungin liike jatkaa kait tammikuunkin. Siksi eivät varmaan ole paljoa vielä alentaneet hintoja.
Tietääkö joku onko Skanssissa enää Tiimaria?
Ei oo enää Skanssissa tiimaria, konkkaan meni.
Nyt loppui se krääsän myyminen kalliiseen hintaan. Upeeta tosiaan!
Tuskinpa hurraisit jos oma työpaikkasi lähtisi alta. Enpä nää mitään iloitsemisen aihetta että noin 200 joutuu työttömäksi, oma puoliso mukaanlukien. Toivottavasti sinäkin saat potkut töistäsi, niin voidaan yhdessä hurrata sillekin.
Ovat nekin ihmiset varmasti onnellisempia kohta jossain uudessa työpaikassa.
On näköjään meidän kaupungistakin suljettu. Eilen huomasin. Taisin viimeksi käydä viime kesänä eli en tarvii tiimaria.
Miten käy satojen henkilöstöön kuuluneiden?
Kuinka käy toimialan kilpailulle?
Mistä me sittes se krääsä ostetaan?
ehkä se ei ainkaan alkujaan ollut niin huono.
Tiimari ajettiin konkurssiin.
Hyvä juttu!
Joko ne on kaikki kaupat lopetettu?
Harmittaa itse kun tajusin liian myöhään että sieltä sai Wiltonin leivonta tarvikkeita (ja meillä yleensä oli aina alennuksessa), nykyään pitää tilata netistä.
Tiimari aukeaa uudestaan uuden omistajan voimin! http://yle.fi/uutiset/tiimari_tekee_paluuta__en_olisi_tavaramerkkia_muuten_hankkinut/7419527
No jotain putiikkia Kouvolaan ehkä joo mutta toivottavasti siihen jää!
Saisi laajentua uudelleen muuallekin...
Tuli se vanha Tiimari takaisin.
Siis tulisi.
No Kouvolassa tällä hetkellä ainoa Tiimari. Tuo on täysin uusi Tiimari konkurssin jälkeen.