Mitäs sanotte puhelinmyyjät tähän?

4259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eli puhelin myynti kehittyy ja kasvaa vaan!

Äänestä

No onneksi ei keneenkään tarvitse sitten tulevaisuudessa tehdä tuota ihmisarvoa alentavaa työtä.

Äänestä

Milloin muka robotti kykenisi korvaamaan elävän myyjän. Ei riitä robotin taito muuhun kuin toistaa myyntipuhemantraa. Ei kukaan sellaiselta ihmismyyjältäkään osta robotista puhumattakaan.

Äänestä

Eikai robotti kysykkään haluatko tilata aku ankan, jos haluat paina risuaita.

Vaan robottiin asennetaan nyyhkyttävän pikkutytön ääni joka änkyttäen tarjoaa tuotteita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ex.puh.myyjä kirjoitti:

http://io9.com/freakishly-realistic-telemarketing-robots-are-denying-t-1481050295?utm_campaign=socialflow_io9_facebook&utm_source=io9_facebook&utm_medium=socialflow

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu