Voiko siitä seurata mitään pahaa. En oikeasti tiedä kuka olet. Olisitko sitte sellainen ettet satuttaisi mua? Ethän huutaisi turhista tai tönisi? Milloinkaan? Voitko luvata sen? Se ei musta ole ollenkaan paha jos vahingossa loukkaa mutta se mikä ihmisissä harmittaa on se kun tahallaan jotain ilkeillään. En ymmärrä sitä ollenkaan. Ja vielä niin että perustellaan sitä jollain oman edun tavoittelulla.
Jos tutustutaan
Mitä siitä seuraa
241271
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
En tekisi koskaan kyseisellä tavalla. Mutta tuo oli varmasti miehelle tarkoitettu viesti. Toivon, että saat normaalin ja asiallisen miehen.
ei seuraisi mitään pahaa , päinvastoin.
en satuttais. et todellakaan tunne.
en tönisi , huutaisi.
koskaan. lupaan sen.
vahingossahan ihminen saattaa toista hieman loukata mutta ei tarkoituksellisesti.
siinähän sitä oppii toista tuntemaan.
oman edun tavoittelija ? no en!
Ei ollut minulta tuo aloitus, mutta sinusta minä uskon vain hyvää. Et varmaan tönisi etkä satuttaisi tahallasi etkä sinä ole mikään oman edun tavoittelija. Sen tiedän. Ja tiedät, että en minäkään satuttaisi tahallani eikä mitään pahaa seuraisi.
Hyviä me oltaisiin toisillemme. Tiedät, että unelmoin sinusta. Haluan tutustua sinuun oikein kunnolla, pian.
niin
mistäpäs täällä tietää keneltä mikäkin viesti on
ei oikeen mistään
seuraisi. Sellainen olo minulla on. Koskaan en tahallaan häntä loukkaisi, mutta aivan varmasti sen tahtomattanikin joskus tekisin. Olenhan niin jo tehnytkin. Tietynlaisesta "huumorista" pyrin eroon, mutta vaikeaa se on, kun siihen on pienestä pitäen tottunut.
Yhden tuollaisen ihmisen kanssa selviää juuri ja juuri. Se vain, että kaksi sellaista elämässä olisi jo liikaa. Kaikilla ihmisillä on puolensa mutta just nyt tuo tuntuu tärkeältä. Ettet olisi sellainen. Halusin vain varmistaa. Hauskaa saa olla, joskus vähän toisen kustannuksella mutta silleen sopivasti, ettei just tyrkkää toista rotkoon. Jos tyrkkää niin otan kädestä kiinni niin hypätään sitten yhdessä.
Mistään ei tulisi mitään ilman sinua. Olet sitten vain mielikuvitukseni tuotetta tai täyttä totta tai jotain siltä väliltä. Ilman sinua olisin jo aivan hukassa. En olisi jaksanut suhteessa tähän saakka. No, ehkä joitain asioita olisi mennyt aika lailla toisin tai sitten tietyt asiat olisi tulleet myöhemmin ilmi jos ei oltaisi tavattu. Mietin vaan että on suhteita. Ja on suhteita. Ja syyt sinnitellä ja aina voi toivoa että tämä tästä jossain vaiheessa ehkä.. Vaikka tiedän että valinta on ollut täysin järkivalinta, mikä pidemmän päälle ei tunnu kestävän.
Sanon vaan tässä yhden naisen mielipiteen, ennenkuin poistu. En kirjoittanut aloitusta, mutta pahaa sitä ei seuraisi, miten voisikaan.
Niin usein tuntuu että kaikki on kohdallaan mutta ei ihan kuitenkaan. Aina jotain puuttuu. Sinä puutut. Varmaan se voisi olla joku muukin, mutta jos ei vaan ikinä ole ollut ketään joka on samalla tavalla puuttunut. Onneksi, tällaista kaipausta ei kestä kuin kerran. Ihmisiä tulee ja tapaa mutta ei kukaan tule olemaan sinä, ei niillä ole mitään mahdollisuutta päästä lähelle.
Olet kuin jättimäinen sateenvarjo. Kun sataa rankasti, tulen suojaan ja pidän kovasti kiinni siitä varresta. Ei mitään kaksimielistä tässä. Ei haittaa vaikka tulee räntää vaakasuoraan.
Voi kun nätisti sanottu jollekulle.
Vaikea sanoa, toivon ette yhteisymmärrys ennenkaikkea, mitä ikinä se tuo mukanaan. Näin toivon jos tutustutaan.
Räntää ei onneksi tänään satanut. Kävin eilenkin hiihtämässä. sellaisilla peltosen suksilla. Onkohan sulla edes niitä murtsikkasuksia. On tämä kanssa yhtä yksin puhelua.
Liukastelin myös luistimilla peilijäällä yks päivä. Ottaisitko kopin jos meinaan kaatua?
On vaikea kuvitella että mököttäisit ikinä pitkään. Se on iha hölmöä. Päästäisit höyryt pihalle silleen kertaheitolla, muttet kävisi käsiksi, en usko että ikinä.
Herrasmies ei koskaan naista tarkoituksella loukkaa tai pahaa tee. Pahinta mitä voi käydä on pieni sanasota mikä on pian ohi koska ennen nukkumaan menoa asiat pitää sopia.
Tönimiset tai mikään vastaava fyysinen väkivalta ei kuulu parisuhteeseen. Sängyssä ja muualla voidaan leikkiä jos nainen sitä tahtoo. ;) Sekin tietenkin hellästi naisen toivomuksia ja tahtoa noudattaen.
Jos luistellessa tai muuten meinaat kaatua koppi otetaan tietenkin. Naista kohdellaan hyvin.
Ihana viesti. Voisitko ajatella meneväsi puolitiehen vastaan.
Tottakai voi mennä puolitiehen vastaan jos tietää toisen tulevan ja sitä haluavan.
En tahdo vain että nainen kokee miehen olevan häiriöksi tai tilanteen ahdistavaksi.
Tuollaiset hienovaraiset luonteet.. En usko että juuri voivat olla häiriöksi.
Mutta kai sitä pelottaa sitten toisiakin. Mua pelottaa tosi paljon. Kun ei tunneta. Mutta se mitä toisaalta tunnen, vie sitä pelkoa pois.
Tämänhetkisessä suhteessa pelkään, se on se syy miksi on niin vaikeaa. Kun kerran toinen näyttää todella pimeän puolensa, tai useamman kerran, se ei unohdu.
Jos hiihtäisit murtsikkaa tarvitsetkohan vetoapuja mäessä.. Kun se slalom on kuitenkin enemmän sun juttu. Kuinkahan hyvä laskija olet. Mua ei saa mustaan rinteeseen. Tai voin tulla perässä mut tosi hitaasti eikä sitä vois laskemiseksi edes sanoa. Oletkohan lautaillut, mä olen enemmän sitä viime vuodet.
Arvaa, sain joulupukilta kirjeen, pakko siihen on uskoa:D
Jos on kyse aikuisista ihmisistä ja elämässä jotakin kokeneet ja tutustuu, niin mitä hiton pahaa siitä nyt voisi seurata. Kaksi aikuista jolla vähäkään järkeä....
Moni nuori myös ymmärtää, tajuaa, ei kai nyt kukaan toiselle pahaa jos kumpikin haluaa tutustua.
Älä hyvä ihminen lupauksia täällä palstalla pyydä. Täällä saat mitä tilaat..
Juu. lupaan ;)
Kerran olin niin onnellinen, tuntui kuin olisin löytänyt aarteen sateenkaaren päästä. Olin jo unohtanut miltä se tuntui. Sitten tapasin sinut, se tuntui samalta, vaikka se oli ihan erilainen asia.
Jos joku osa tästä voisi olla totta. Teet onnelliseksi jos kuulen susta jotain, jos vaikka kysyt että miten kävi.. Miksi mun sydän väittää tosissaan kaikkea susta kun tosiasiassa ei se voi olla oikeassa, eihän?
Tää myrskyvaihe kestää ja kestää. Ei se kai haittaa kun olen vielä pystyssä.
Toivon että sulla on lämmin ja kiva joulu.
Nyt irrotan hetkeksi tän virtuaalikäden.. pusi ja hali.