Joulutervehdys tekstiviestillä

jotai tapoja

Millainen ihminen laittaa joulutervehdyksen tekstiviestillä. Mielestäni mauttomimpia tapoja mitä tiedän

11

1212

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tämmöinen ihminen

      Nykyihmisen kaunis tapa. Laita itse miten tykkäät, kunnoita toista, ainakin näin Joulun alla...

    • nsksjsjkalaölss

      Mitäs mautonta siinä muka on?

    • Esipansio

      "Millainen ihminen laittaa joulutervehdyksen tekstiviestillä?"
      Onpa typerä kysymys. Tietenkin sellainen ihminen, joka muistaa sinuakin, vaikka et ehkä sitä ansaitsisi. Millainen ihminen katsoo lahjahevosta suuhun?

    • ei maksa paljoa

      Sellainen ihminen, joka on niin pihi, että ei arvosta ystäväänsä edes kymmenen sentin joulukortilla. Moukka siis.

      • kortinlaitoin

        onko tekstarit ilmasia


    • Joulumieli-13

      Pääasia, että muistetaan, tavalla tai toisella. Kortilla, tekstarilla, soittamalla tai Facebookissa.

    • tekstari123456789

      Parempi se tekstiviestikin on , kun ei muistais ollenkaan. Olen saanut paljon kauniita runoja ja joulutervehdyksiä. Et hei haloooo :D

    • 0 eur.

      minä en voi nyt lähettää joulukortteja, kun ei ole sen vertaa rahaa edes postimaksuihin. tämä kyllä hävettää, mutta köyhä kun olen ja yllättävään sairauteen meni rahat. sitä vaan ajattelen mitä sukulaiseni ja ystävät ajattelee kun korttia ei tulekaan nyt?

    • kukin tavallaan

      Millainen ihminen on olevinaan niin erinomainen, että hänen arvonsa kestää vain lähetetyn joulukortin?! Sinulle en luultavasti laittaisi edes viestiä!

      Itse lähetän kortin vain niille, jotka jollain tavalla ovat vuoden aikana olleet kiinnostuneita minun kuulumisistani. Eli ovat edes soittaneet, että mitä kuuluu. Vähemmän itseään esille tuoneille voin muodon vuoksi laittaa viestin.

    • kaikil ei oo

      Kaikilla ei o varaa muuta ku textiviestiin. Kortti maksaa, siihen merkki, kuljetus postiin.

      Kaikil ei o varaa, vaik. hyvää tahtoo oiski. Tällaset kirjotukset ei o hyväksi, kyllä mieli tekis antaa vaik kuun taivaala ystävälle mut ei pysty

    • Joulun työläinen

      Sellainen ihminen joka lähettäisi mahdollisesti 1-30 henkilölle joulukortin koska sukua ja ystäviä riittää.
      Posti rahastaa ja kortit maksaa.Jos puh.on olemassa tex paketti niin niillä voi saada sen todella paljon halvemmalla.Lisäksi runot ovat kauniita.Eikä nyky ihmisillä liikaa rahaa ole.Ajatus on tärkein.
      Lähetän osalle kortin, osalle tekstarin tai jopa sähköpostin.
      Joulumieltä ihminen sinullekkin vähän.Hymykin joskus lämmittää ja halaus.
      Hyvää joulua sinulle myös,ihan ilman korttia:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      97
      1615
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1083
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      420
      1031
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      166
      952
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      57
      782
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      126
      762
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      698
    8. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      79
      680
    9. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      655
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      651
    Aihe