Onko kellään kokemuksia sellaisesta asiasta kun käytin autoa stoccalla, niin sanoivat, että koneen öljypumppu on rikki? Sanoivat, että korjaus maksaa ainakin 2000€. Kuulemma ton koneen tyyppivika.
A6 1.8T öljypumppu
7
1720
Vastaukset
- Jaikki
Ei ne viat tuohon ole jääneet. Viime jouluna siitä hajosi turbo, viskokytkimen laakeri oli rikki - piti aikamoista vihellystä. Kuskinpuolen ikkuna ei meinaa mennä kiinni kuin ulkopuolelta painaessa. Etupää kolisi ja paukkoi - vaihdettiin 9 niveltä(näin korjaamolta kerrottiin). Alkaa pikkuhiljaa tuntua siltä, että ei se audi olekaan niin luja auto kun aikaisemmin luulin.
- Jamppa
9 niveltä. LOL:)
- Autistinen
se remontti aikalailla maksaa jos on öljypumppu rikki!:-), siis jos sen jälkeen vielä ajelee niin melkolailla kaikki sisuskalut menee uusiksi.
Mutta tämä vikalista näyttää taaskin olevan sitä fiktiota..., tyyppivika, sano...- Jaikki
Sama remppa stoccalla 2000€ - 3000€ aika 3vko:n päästä.
Laakkosella 1000€ aika 3 pv:n päästä
Ei tarttee miettii kunpaan vien.
- tuleva audisti
saattaa olla tyhymä kysymys mutta mistä tietää että öljypumppu on menossa tai on mennyt rikki?
- JOhtaja
Koneen takaa ylhäältä kuuluu ylimääräistä ääntä.
- RITVA ANNIKKI
tietääkö kukaan välittääkö joku firma Jenkeistä Audin öljypumpun käyttöketjua? malli A6 1.9 L koneella vm. -05 turbodiesel.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1431347
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä39936Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad36671- 14610
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26588- 25565
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17563Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30557Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17533