PT Cruiser touring osto

Ajettu 320 000 vuoden 2000 hinta haarukka 2300-3000.Mitä mieltä olette onko tuohon hintaan liian paljon ajettu tai kestääkö nuo tuommosilla ajomäärillä.Huoltokirja tulis mukana.Seuraava katsastus olisi 2014 kesäkuussa.

8

368

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • neon95

      Aivan liian kallis... alle tonnin itse tarjoisin ajolenkin päätteeksi.

    • kokemusta on

      Tuo malli pitää jätkuvasti perää kaikissa luetettavuuslistoissa.
      Kallis ylläpitää paljon vikoja.

    • Sysler

      Jakohihnan vaihtoa varten koko moottori pitää nostaa pois, todella kallis remonti. Lähes joka paikka hajoaa ja lähtee tosi huonosti käyntiin, kun on muutaman asteen pakkasta ja nelilovinen automaatti syö bensaa järjettömästi. Unohda koko auto. Huoltokirjalla et saa toimivaa autoa. Katsastus menee läpi, kun tehdään tiettyjä kikkakolmosia, mutta katsastusmiehet päästävät läpi, kun kaikkia autoja ei voi hylkyyn laittaa. Tiettyjä varaosia saa vain uutena ja käytettyjä ehjiä osia ei saa mistään, todella kallis ylläpitää.

      • Mikisi se kone pitää nostaa pois en oikein ymmärrä. Saahan noita koneita nostella jos tahtoo, mutta ei ainakaan jakopään hihnan vaihdon takia tommoseen hommaan ole tarvetta. Ei ittellä ollu ainakaan vikoja kyseisessä laiteessa. Lähtee käyntiin pakkasella ja mukava ajella. Eli ei ainakaan tältä suunnalta tule negatiivista palautetta, hyvin on hyrsy pelannu.


    • ptttttt

      Hieno peli tolla rahalla ,

    • Syslet

      Mitä sä sillä huoltokirjalla teet, menneet on menneitä. 320 000 ei ole paljon tuon auton moottorille, mutta kaikki muu on sitten täyttä sekundaa.

    • dfghtyjutilo89ö

      Onhan se ihan finaalissa jo ikänsäkin puolesta. Ei rippikouluikäiseltä autolta kovin pitkää käyttöikää voi odottaa, siis miltään muultakaan autolta. Jos tykkää näprätä autoja niin mikäs siinä, mutta hinnasta ainakin puolet pois.

    • qw6666tt555rt

      Liikaa kilometrejä mille autolle tahansa! Osta uudempi(06-) vähemmillä kilometreillä niin saat mukavan cruiserin...automaatilla tietysti!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      16
      457
    2. Näytät kivalta kun nukut

      *zoomaa palohälyttimen kameraa*
      Ikävä
      10
      412
    3. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      16
      347
    4. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      3
      341
    5. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      13
      206
    6. Hyvää yötä

      Janne niminen mies🥰
      Ikävä
      1
      103
    7. 0
      90
    8. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      0
      90
    9. Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa

      76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68
      70 plus
      3
      67
    10. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      1
      61
    Aihe