Nivalan puustelli

mietinpätässävain

Hei onko kellään hajuakaan että paljonko puustellissa on huoneen hinta yhdeltä yöltä?

9

3167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fakta tieto

      6600000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000,95eur.

    • nivalalainen
    • mietinpätässävain

      ensinnäkin ensimmäinen linkkisi ei toimi ja toiseksi olen jo tarkistanut puustellin omat sivut ja ei löydy hintaa.

    • Anonyymi

      Pizza puffetin pizzat on aika roskaa, ilmeisesti tekevät valmispohjiin, kaikki maistui enimmäkseen samalta, normaali lounas ihan ok

    • Anonyymi

      soitellen selviää parhahiten

    • Anonyymi

      hei ostakaa multakin kalaa, myyn halvalla lohta

    • Anonyymi

      Paljon hotelleissa yöpyneinä ja aikoinaan täälläkin oltu sortuimme nyt yöpymään täällä.Voi luoja mikä paskaloukku.Otettiin kalliimpi saunallinen huone.Vittu mikä haju.Likaa,pölyä,hometta,kuolleita ötököitä.145€/yö.Ei ollu edes shampoota/hoitoainetta.No se pienin murhe ottaen huomioon hajun ja epäsiisteyden.Ei puhettakaan et ilman villasukkia ois ilenny lattialla kävellä.Mm Kylppärin/wcn laattojen saumat homeessa ja hometta ja paskaa muuallakin muttei niitä jaksa luetella..Suihkuverhossa kalkkia ja hometta,huoneen tuuletusikkunasta oli joku tieten yrittänyt oksentaa ulos huonosti sihdattuna sillä verho oli vieläkin oksennuksessa.Grilliltäkin ois varmaan saanu parempaa ruokaa kuin ala cartesta.Ei missään nimessä sovellu normimatkaajille vaan ainoastaan reppu/reissutyömiehille joita tämä näyttikin olevan liki täynnä näin arkena.Ois varmaan aiheellista terveystarkastajan tms käydä tsekkaan nää ylihinnoitetut hotellihuoneet.Aamupalasta ei vielä osaa sanoa ku ei tiä voiko tässä hajussa olla siihen asti.

      • Anonyymi

        Miten yö sujui?

        On kyllä aika kohtuuton hinta, jos siivouksen laatu on tuota luokkaa.

        Hienompikin hotelli voi pilata yöpymisen huonolla siivouksella saati jos hotelli on muutenkin remontin tarpeessa ja lisäksi likainen.
        Vaatisin hyvitystä mutta en lahjakortin muodossa vaan tuntuva alennus. Tai jo maksetusta hinnasta osan palautus.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miten yö sujui?

        On kyllä aika kohtuuton hinta, jos siivouksen laatu on tuota luokkaa.

        Hienompikin hotelli voi pilata yöpymisen huonolla siivouksella saati jos hotelli on muutenkin remontin tarpeessa ja lisäksi likainen.
        Vaatisin hyvitystä mutta en lahjakortin muodossa vaan tuntuva alennus. Tai jo maksetusta hinnasta osan palautus.

        Siis siivous ei ollu ainut pointti mut home yms.Terveystarkastajan kandeis käyä paikalla.Yöllä raavimme ihtiämme ku kutitti ja ihoa kihelmöi.Aamupala oli katastrofi.Kukaan ei käyny katsomassa mikä loppunut.4 viipaletta paahtoleivän kantapaloja.Ulkomaalaiset olivat ihmeissään kun näkkileipää ja hapankorppua tarjolla.Kotiin tullessa kaikki vaatteet pyykkiin,suihkuun ja kunnon kortisonirasvat kehoon kun punottaa.Täällä niistetään verta,silmät vuotaa yms..kelle siellä edes ois voinu valittaa kun hissukka nuori flikka paikalla.Pääasia oli et päästiin äkkiä pois."Tullessa kysyi teemmekö pöytävarauksen ala carteen?"Hitto ei..oltiin ainoat ruokailijat,ku oltiin syöty niin tuli yks muu. Paljon muuta ois kerrottavaa mut ei jaksa.Oppirahat maksettu.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      83
      4493
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      26
      3284
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      40
      2920
    4. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      17
      2772
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      117
      2737
    6. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      43
      2597
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2559
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2295
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2095
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      28
      1737
    Aihe