Ennennäkemätön laite pyyhkii polanteen
5
491
Vastaukset
- savon auramies
no,männööhän se aeka tämänniin kanssa turatessa
kokemusta on. - Näyttää hyvältä
Mielelläni ajaisin tuon perässä.
Jos liukastelu torjuttaisiin tuollaisilla karhentimilla, ei tarvittaisi suolausta eikä nastarenkaita. Silloin säästyisi paljon tuulilasinpesunestettä, eikä pääväylien asfalttiin kuluisi uria, jotka tietyömiesten täytyy joka kevät täyttää. Toisaalta jäänkarhentajia pitäisi olla liikkeellä varmaankin todella monia aina kun keli on liukas, jotta saataisiin sama vaikutus kuin suolaamisella ja nastarenkailla.
Kummallekohan puolelle vaaka kallistuu - ja kuinka reippaasti - jos kahden vaihtoehdon hintaa verrataan koko kansantalouden tasolla? - nähty
Ei toi nyt mikään kauhean ennennäkemätön ole. On noita Tampereen kaupungin katujen kunnossapidossa ainakin näkynyt kuorma-auton keulalle asennettuna jo vuosia.
- juu pa juu
Ihan ykkös kone polanteen poistoon ja hiekka pihojen/teiden pinnan rikkomiseen.
Ei pärjää mikään willen takaterä tolle jos puhutaan kiinteistön hoidosta.
ja kokemuksesta tiedän kun 2 v ajanu tommonen keulassa.- Nojoooooo
Ja persiissä toinen? AIVAN lelu...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu2047391Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1303320Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1161964"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?611942Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p621879- 191829
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am841827Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61695Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171571- 791514