Miksi Urpilainen vihaa

vanhuksia, sairaita ja lapsia? Mutta antaa ökyrikkaille kaiken
mitä ne vain hoksaava vaatia ja senkin mitä ne eivät hoksaa.
Eikö sen jo kannatusluvuista näe mitä kansa on hänestä mieltä?

Pois tuollainen vajaaälyinen pelle vallankahvasta, heti!
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mistä päättelet Urpilaisen vihaavan vanhuksia, sairaita ja lapsia? Siitäkö kun hän toteaa sen kaikkien (?) tiedossa olevan tosiasian että Suomi velkaantuu 9 miljardia joka vuosi ja että raha nyt ei vaan enää riitä kaikkeen kivaan?

Kerrohan miten "kansan mielipide" auttaa velkaantumisongelmaan? Tuoko se kenties lisää rahaa käytettäväksi? Vähentää velkaa? Vai mitä?

Pois tuollainen vajaaälyinen pelle äänestyskopista, heti!

Äänestä

Eikä anna vaalirahaa..

Äänestä

Teini tyttö Urpilainen ei tiedä työn teosta mitään.Liian nuorena politiikkaan mukaan.kokoomus vie kun possua narussa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mooses kirjoitti:

vanhuksia, sairaita ja lapsia? Mutta antaa ökyrikkaille kaiken
mitä ne vain hoksaava vaatia ja senkin mitä ne eivät hoksaa.
Eikö sen jo kannatusluvuista näe mitä kansa on hänestä mieltä?

Pois tuollainen vajaaälyinen pelle vallankahvasta, heti!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu