Vieläkö salmonellaa suomalaisessa

Heinäkuussa Suomessa riehui jälleen kerran salmonellaepidemia. Kaikkein varminta on ostaa tanskalaista salmonellavapaata sikaa joulupöytään.

Ylihintainen salmonellainen suomalainen liha jääköön kauppojen tiskeihin.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Valitettavasti suomalaisessa lihassa on edelleen salmonellaa.

Äänestä
  • Kyllä pöpöt lihasta viidessä kuukaudessa kuolee.

    Äänestä

kapi kun rykäsee vc -pöntöstä alas siine menee salmonellatkin.

Miksi kapi niin vihainen maaseudulle ?

Äänestä

Suomalaisessa sianlihassa on Eviran tutkimuksen mukaan merkittävä salmonellan riski. Riski on merkittävästi suurempi kuin EU-maissa keskimäärin.

Kannattaa välttää suomalaista sianlihaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sianlihassa? kirjoitti:

Heinäkuussa Suomessa riehui jälleen kerran salmonellaepidemia. Kaikkein varminta on ostaa tanskalaista salmonellavapaata sikaa joulupöytään.

Ylihintainen salmonellainen suomalainen liha jääköön kauppojen tiskeihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu