Se on tehty kivestä
minuuteni ei hajoa
tiedoksi22
22179
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Helpotus sentään !
Joku voi ajaa sut murskaajan lävitse . Samaa ainetta silti, muoto vain muuttuu.
miten se olikaan se sanonta, että ehjimmät meistä on tehty sirpaleista, ehkä myös murusista :)
Jos on vielä elossa senkin jälkeen kun on ollut jonkun aikaa sirpaleina ja murusina, niin aika hyvin kestää hajoamiset, kun on jo kokemusta miten sirpaleet ja muruset saadaan näyttämään eheältä taas. Kokemus kokemuksen perään vahvistaa ja kohta sitä kokoa itsensä vaikka silmät ummessa!
:) ei tässä mitään huvittavaa silti ole.
Usein nämä korjaantuneet sirpaleiset ihmiset ovat säröissään ymmärtäväisempiä ja inhimillisempiä. Kokonaiset taas ovat vielä raakileita :D
En tiedä sanoa, mut tunnen, ettei ehjää saa rikotusta aina, välttämättä.
Voi jäädä se heikko kohta, joka ei toimi, ei kestä, ei korjaannu, rasittaa koko muuta olemusta, vioittaa raajarikoksi kokonaan.
Käyttökelpoinen, ehkä, tai käypä johonkin muuhun tarkoitukseen, jollekin muulle,ehkä.
Tarinansa sillä on kerrottavana, katsottavana, tunnusteltavissa. Olemassa eletty elämä ja jotain siitä opittua.
:) sirpaleista koottu, voi myös nähdä elämän kauniimpana, kokemukset kun rikastuttaa, jos ei katkeroidu.
Se, miten ja mistä vinkkelistä katsot.
Ristikon takaa, kaksi katsella näki. Toinen näki lokaa toinen tähtiä näki.
Kipunsa kullakin, oli sitten mikä oli.
kirjoitinkin korjaantuneista rikotuista ;)
:) Ei ihmisen välttämättä tarvitse olla ehjä. Säröinen voi kuitenkin olla vahva ja kestävä. Meissä kaikissa on eletyn elämän jäljet, ne peitetään, mutta ne on ja niiden kanssa voi elää.
Tähän on hyvä lopettaa. Huomenna on taas aamujen aamu!
Niinpä. Korjaantunut ei ole täydellinen kuten ei ole ehytkään, jos sellaista edes on.
:) No, sanon vielä Tän, että täydellinen olisi aika monelle liian kova pala, siinä oma epätäydellisyys vaan korostuisi.
Mieluiten sirpaleina ja murusina samankaltaisten kanssa kun muruna täydellisyyden kanssa.
Niin on., kullekin omansa. Mutta on tyhmää ja lapsellista sanoa, että särkyminen tekee aina vahvemmaksi.
Viisaammaksi se voi tehdä - toivottavasti, ettei tekisi mielenterveyshäiriöiseksi lopun elämäänsä.
VOI vahvistaa. Kaikki ei kestä, ja joku särkyy lopullisesti. Ei aina, kukaan tuskin väitti.
minuus on illuusio
Will Be A Breaker, that will certainly fk...,... making your dad to fk his pigs, and sucking his own cock, and that is just for start of a fun, then your brother lolllll
he's licking up his hole like some usual faggot as he always was, well, pigs as you are, nothing can change it, comes in family.
Onnea sulle mies, kivinen. Vierivä kivi ei sammaloidu. Vai nainenko oot.
Pohjanmaankivi, joo se on tämä kehitysvammaisten tappaminen ja hakkaaminen porukalla, siitä on jo uutisoitu... kun ei löydy rinkiin, nyrkkeilyrinkiin, niin pitää hakata puolustuskyvyttömiä...
e
Riippuu särkymisestä. Voi mennä rikki niin ettei enää tule ehjäksi:(
No, mä olen pelkkä paperinen kuori. Mut voi kuka tahansa rutistaa ja viskata kaatopaikalle.
Sekin olisi jotakin. Tuntisin sen ilmavirran, joka veisi minut roskikseen ja sitten seuraavaksi tuntisin roska-auton myllyn, kun se jauhaisi minut sinne haisevaan mätään ja sitten seuraavaksi vain odottaisin, kun minun maalliset, jauhautuneet jätökseni toimisivat elatusalustana vaikka juolavehnälle. Maan vaivaksi. Kitkettäväksi. Torjuttavaksi, johon ei tunnu myrkytkään tehoavan.
Tai sitten minusta kasvaisi joku tavattoman uljas tammi! Lapset keinuisivat tukeville oksilleni ripustettussa keinussa ja kestäisin urheasti naulojen jäljet, jotka lapset olisivat tehneet rakentaessaan majaansa houkutteleville oksanhaaroilleni.
Toisaalta, voisinhan joutua linnunulosteen mukana itämään sellaiseen paikkaan, johon ollaan kaavailtu moottoritie. Se olisi minun tarinani loppu!
Kuten myös sydämmesi.Ei sitä nyt kannattaisi niin kauheasti mainostaa.
Olipa törkeä kommentti.