olisi kiva luistella joulunpyhinä nyt kun ei luntakaan. miksi mikkelissä kaikki niin verkkaista???
miksei satamaa jo jäädytetä?
lapsille liikuntaa
11311
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ehkä ne jäädyttäjät odottaa pakkasia.
Vaikea se on jäädyttää jos on 4 astetta plussaa.
Tämä on varmasti vitsi. Ei kukaan aikuinen ole oikeasti noin tyhmä :)
Eiköhän se Saimaa jäädy aikanaan itsestäänkin, kun pakkaset tulee.
jäätyyhän se jää paksummaksi kun on ennestää jo pinta jäässä. isolla ruiskulla vettä vaan päälle siihen!
Onhan sen jäävyttävä kun Hänskikii on jo jäässä! Kuka vastaa?
Tämän on pakko olla trolli elikkäs Los Trollos espanjalaisittain....miksei satamaa jo jäädytetä...tirsk!
Mä meen sinne ihan kohta jäädyttämään niin että roiske käy! Mulla on kylän suurin kypärä ja letku letkeä ja kun sillä ruiskuttaa... Varokee kokkareita kun liukastelette siellä sitten. Saattaa vähän turahtaa jäykempääkin jos joutuu kovemmin pinnistämään.
Voitais asentaa satamaan jäädytysputket! Ai niin mutta eihän se onnistu kun mikkeliläiset valittaa.
"Miksi Mikkelissä on kaikki niin verkkaista" Älä muuta sano! On se kumma kun ei Mikkeliin saada lunta, eikä jäätä. Onkohan syy kaupungin hallinnossa vai missä.
Luontoa ei voi kuitenkaan syyttää...!
Ottakaa yhteyttä liikunta tai kunnallistekniikan pomoihin .niillä on semmosta ainetta mitä laitetaan veteen,syntyy reaktio joka mahdollistaa kusiluistimien käytön satamassa.