Missä vika? Koneeni ei muodosta palautuspistettä automaattisesti. Manuaalisesti luotaessa tulee ilmoitus "Palautuspistettä ei voi luoda. Sammutakone ja yritäuudelleen" Palautuspiste toiminto on päällä ja muistia riittävästi.
WIN XP
WIN XP
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Onko sulla varattu tarpeeksi kiintolevytilaa palautuspistettä varten?
Palautuspisteen asetukset löytyvät tuolta:
Klikkaa >Käynnistä-valikosta >Oma tietokone ja hiiren oikealla napilla >Ominaisuudet, josta voi valita >Järjestelmän palauttaminen-välilehden kautta > Valitse levyasema, jolta haluat osoittaa tilaa palautustoiminnon käyttöön ja valitse >Levytilan käyttö-asetus.
Liukusäätimen avulla voit määrittää, kuinka paljon levytilaa XP varaa palautuspisteiden tallentamista varten.
Oletuksena Windows käyttää 12 prosenttia kiintolevytilasta palautuspisteille, mutta määrän saa pienennettyä aina kahteen prosenttiin.
Mitä vähemmän tilaa on varattu, sitä vähemmän palautuspisteitä on käytettävissä.
Jos teet muutoksia asetuksiin, klikkaa OK.
Kaikki mainitut asetukset ovat kunnossa, muta ei silti toimi. Vika ilmaantui jokinaika sitten, syytä en tiedä. Aiemin palautus toimi moitteetomasti.Olisiko lisää vinkkejä.