Kun tekee mikkihomon visual crapilla jotain, minkä olettaisi olevan aivan vakio-ominaisuus ja jo 1990-luvun loppupuolella julkaistun delphin ykkösversiossa (jota m$ on imitoinut net-virityksissään) se on ollut aivan itsestäänselvyys, niin mikkiskeidan vakiovastaus on aina jotain tyyliin "et voi tehdä sitä, sun pitää päläpälä 1000 erilaista helvetin purkkaa ja hackia että voit tehdä saman asian blabla".
VS2012 menossa ja EDELLEENKIN delphin ykkösversio on kehittyneempi ja edistyneempi kuin tämä p*ska.
Mikkiperseen vakiovastaus kaikkeen
14
271
Vastaukset
- josluulettietosi
LGDT LIDT ENTER selitä mitä nämä käskyt ovat
- goawaygay
KVG!
- Anonyymi
Katseletko useinkin homopornoo!
- aadddadadsd
Sen sitä saa kun yrittää meloa vastavirtaan. Jos käyttäisit Visual Studiota oikein niin ei tuollaisia ongelmia olisi.
- cxvbdf
Sanoo m$-fanboy, joka ei ole eläessään kokeillut kunnollisia sovelluskehitysympäristöjä (ja ei, visual studio ei niihin kuulu).
- aaaaaaaaffff
cxvbdf kirjoitti:
Sanoo m$-fanboy, joka ei ole eläessään kokeillut kunnollisia sovelluskehitysympäristöjä (ja ei, visual studio ei niihin kuulu).
Aika naurettava väite ilman mitään perusteluja. No kerropa mitkä sitten olisi niitä hyviä kehitysympäristöjä ja mikä tekee niistä hyviä? Mikä Visual Studiosta tekee huonon?
- ostajotietokone
Linux-kernelin vika on tuo että voi vaihdella näytönohjainta, PCI-Express väylälläkin kernelin huomaamatta tätä toimintoa :DD:D:D:D
- Anonyymi
En enää ikinä koodaa windowsille yhtään mitään! Se on pelkkää paskaa!
- pinguperse
se pingu on polvia myöten pask#assa.
vaiha näytönohjain niin rebootin jälkeen saat pikselimössöä!
v@itun noobit! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:P- Anonyymi
se winku on polvia myöten pask#assa.
vaiha näytönohjain niin rebootin jälkeen saat pikselimössöä!
v@itun noobit!
- Ole tyhmä
Joskus pelkää tai vihaa sitä mitä ei ymmärrä. Joskus "vihaa" kilpailijaa, koska itse hyötyy. Joskus on sopuli ja toistelee "vihaa" samaa kuin kaveri, ilmaiseksi. Ja aina on tyhmä.
- Anonyymi
Windows tuhoo raudankin! ei vain itseään!
- jeps.
Jos muistan oikein, Delphi 1 julkaistiin joskus 1995? Itse käytin Delphi 2 -> 2006 versioita. Taisi myös olla niin että Mikkis palkkasi jonku erään Delphiä kehittäneen tyypin palvelukseensa, joten ei ihme että VS muistuttaa Delphiä joiltakin osin.
- Anonyymi
Nyky windows on entistäkin paskempi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.1031707- 2101537
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos591020Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik311000Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K58855En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k51804Helppo selvittää onko oma täällä
Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse49785Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.36735Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉58735The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut5732