^
Miksi nykyään kuunnellaan paskaa massamusiikkia?
10
799
Vastaukset
- HeKeKee
Klassinen musiikki on paras musiikki.
Mitä tämä kysymys tekee Rakkaus-palstalla?
- fndr
Totta nykynusiikki on paskaa . Sitä kuunnellaan ku ei haluta erottua joukosta vaikka neki tietää että se on paskaa mut ku se on jostain syystä muodikasta.
- fndr
fndr kirjoitti:
Totta nykynusiikki on paskaa . Sitä kuunnellaan ku ei haluta erottua joukosta vaikka neki tietää että se on paskaa mut ku se on jostain syystä muodikasta.
siis nykymusiikki.
Kuuntelen aika paljon "massamusiikkia", mutta vielä enemmän sellaista, josta lähes kukaan ei ole koskaan kuullutkaan. Saan siis sekä ernujen, että massojen vihat. Ja miksi? Musiikkimaun takia! Siksi, että en suostu vihaamaan tietyntyyppistä musiikkia! Älkää hyvät ihmiset ristiinnaulitko makuasioiden perusteella.
Mielestäni lähes kaikki musiikki kuulostaa hyvältä. Jos ei kuulostaisi, en sanoisi: "tuo on paskaa." tai: "tuo ei ole oikeaa musiikkia." Ihminen kuuntelee. mistä pitää. Miten se teitä haittaa?- lukekaapas!
Miksi ei voi antaa jokaisen kuunnella mitä musiikkia haluavat? Miksi nykymaailma ja -nuoriso on niin kriittinen sekä itseään että muita kohtaan? Miksi ernu ei saisi kuunnella ernumusiikkia, miksi gootti ei saisi kuunnella goottimusiikkia, miksi hevari ei saisi kuunnella hevimusiikkia, miksi teini ei saisi kuunnella teinipoppimusiikkia, miksi "tavallinen" ei saisi kuunnella tavallista (eli laajimmalle levinnyttä, "massamusiikkia) musikkkia? Miksi useimmat ernut kuvittelevat, että jos joku tosissaan pitää esim. One Directionista, että hän on raukkamainen massateini joka ei uskalla erottua joukosta ja olla oma itsensä? Miksi IHMEESSÄ jokaisen tulisi kuunnella ernumusiikkia ja olla tyyliltään täysin erilainen? Erilaisuudesta tulee pian samanlaisuutta. Miksi jonkun tulisi muuttaa itseään vain sen perusteella, mitä toiset haluavat? Kuunnelkoot ernut ernumusiikkia ja tavikset tavismusiikkia. Jokainen kuunnelkoon mitä haluaa. Miksi on niin vaikeaa antaa toisten olka sellaisia kuin haluavat? Tämä on KAIKKIEN ongelma nykypäivänä. Turha väittääkkään vastaan. Tätä "vihaamista" harrastavat niin ernut, gootit, hevarit kuin taviksetkin, KAIKKI. Ei voi kuin esittää kysymyksen:
Miksi kaikkien pitäisi olla ernuja? Miksi kaikkien pitäisi olla taviksia? Miksi pitää piikitellä kaikille kaikesta? Miksi pitää ivata ja haukkua toista, helkkari soikoon, jopa sen perusteella MITÄ MUSIIKKIA KUUNTELEE?! Yritetään nyt hyvät ihmiset aikuistua ja kasvaa eroon tästä TÄYSIN TURHASTA ja TYPERÄSTÄ piikittelystä!
- Eräs trotskilainen
Mie en vihhaa mitään musikkia vaan, koska se on massaa. Nykyjenkkipaskamusa vaan on ihan p*****stä. Mie en voi ihtelleni mitään.
Miun musamaku on muuten ihan kamala, sillä tuppaan tykästymään juuri niihin biiseihin, jotka ovat kaikin tavoin äärimmäisen ärsyttäviä ja huonoja, mutta samaan aikaan ihan älyttömän hyviä.
http://www.youtube.com/watch?v=pgolaktMXbU
АлисА! - -95
Koska kaikilla on oma mielipiteensä. Se on maku asia!
- meisterisi
Muistakaas että nykymusiikki ei ulotu vain NRJ-hitteihin jotka toden totta ovatkin aivan hirveää paskaa
Laskematta kolme lempibändeistä (niitä tosin on paljon enemmänkin)on aloittanut kahdenkymmenen vuoden sisään - 7448956
Ap v*tun hipsteri
Määrittele "massamusiikki", periaatteessa kaikki musiikki on "massamusiikkia" koska kaikella musiikilla on oma kuunteljamassansa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti29546160Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!5511569Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy27611204Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump589966Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla958759Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua3116867Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon
Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka203921Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta
Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j73616- 893540
Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen
Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti43529