JASSM-ohjukset hahhahhah

i ewuhihihh

Hahhahhah!!!!
Löysin tällaisen kartan internetistä.
http://aamulehdenblogit.ning.com/profiles/blogs/meinaako-suomi-hy-k-t-ven-j-lle
Kuvitteleeko kartan tehnyt taho että Suomella olisi jonkinlaisia mahdollisuuksia vastata jos Venäjän karhu joskus yrittäisi hyökätä Suomeen.
Hahhahhah, idiootit!!!!!
Eikös tällaisten karttojen teko ole vähän niin kuin uhkarohkeata.
Mitäs jos venäläiset piirtäisivät samanlaisen kartan jossa olisi venäjän ohjusten katomatka Suomeen ja laittaisivat sen sitten toiseksi isoimpaan lehteensä näytille???
Siitä varmaan nousisi hirveä kohu ja nato-keskustelu.
Tosiasiahan on että Suomi ei pysty puolustautumaan Venäjää vastaan kuin ehkä minuutin tai kaksi ja sen jälkeen kaikki tässä niemessä on hiljaista.
Jos Venäjä jättäisi SS-18 ydinohjuksensa (saatana) kotiin narikkaan ja toisi vaikka Suomen rajalle pari tuhatta tällaista BM-21 autoaan niin loppuisikohan se karttojen piirtely!!!
http://www.youtube.com/watch?v=NzPBAHwFDeo

1

320

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • samaa mieltä

      Venäjällä on tuhansia S-400 Triumf Seek & Destroy ilmatorjuntaohjuksia jotka tuhoavat JASSM:in kaltaiset ohjukset jo kauan ennen kuin ne saavuttavat kohteensa.
      Kyseisten JASSM ohjusten hankinta on siis aivan hukkaan heitettyä rahaa ja sille nauretaan niin täällä Suomessa kuin Venäjällä.
      Ainoa asia jota tällä 170 miljoonan euron hukkaan heitetyllä rahalla on saavutettu on Venäjän lisääntynyt epäluottamus Suomeen naapurivaltiona ja kaikki tiedämme että se on huono juttu koska Venäjä on Suomelle korvaamattoman tärkeä kauppakumppani.
      Kuka helvetti näitä päätöksiä oikein tekee?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      34
      3259
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      44
      1619
    3. Kun kohtaat jotain ainutlaatuista

      ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö
      Ikävä
      19
      1001
    4. Mua ahdistaa

      Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi
      Ikävä
      32
      989
    5. Minkälaisessa asunnossa

      haluaisit kaivattusi kanssa asua?
      Ikävä
      59
      953
    6. Ei tämä enää tervettä oo

      Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.
      Ikävä
      22
      948
    7. Tuli vain mieleen

      että etkös sä yritäkin muiden miehiä? Se sun tuttava kertoi. En arvosta tuollaista naista, ihmekös kun oot sinkku. m -
      Ikävä
      37
      860
    8. Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista

      Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä
      Savonlinna
      36
      813
    9. Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!

      Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os
      Maailman menoa
      173
      803
    10. Mikä siinä on että sinkku yrittää varattua?

      Siis ihan aina yrittävät muiden puolisoita.
      Sinkut
      48
      719
    Aihe