Keskustapuolue ainut joka pystyy takaamaan lähipalvelut

Äänestäjänä vaikutat

Haluatko että kaikki palvelut karkaa Juankoskelta?

5

221

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Keskusta rules

      Nyt on aika tehdä populisti porukkaan pesäeroa, antaa katkerien elää omaa elämäänsä.
      Annetaan satusetien sepustaa omijaan kuten somessa saa lukea mitä uskomattomimpiä juttuja, ihan PIMIÖ juttuja.

      • Surkukylä

        Joo. Hyvin on keskusta hommansa hoitanut. Jopa keskustataajama on kuoleva kyläpahanen. Mistä näitä urpoja sikiää. Todella paljon on juankoski taantunut parin vuosikymmenen aikaan. Mikä puolue on ollut vallassa? Monesti valtuustossa jopa yksinkertaisella enemmistöllä.


      • Luotan Keskustaan
        Surkukylä kirjoitti:

        Joo. Hyvin on keskusta hommansa hoitanut. Jopa keskustataajama on kuoleva kyläpahanen. Mistä näitä urpoja sikiää. Todella paljon on juankoski taantunut parin vuosikymmenen aikaan. Mikä puolue on ollut vallassa? Monesti valtuustossa jopa yksinkertaisella enemmistöllä.

        Kyllä siellä nähdäkseni on vielä pankit,Kelat ja koulut toiminnassa. Eihän puolue voi mennä kauppoja perustamaan.


      • press tiedote
        Luotan Keskustaan kirjoitti:

        Kyllä siellä nähdäkseni on vielä pankit,Kelat ja koulut toiminnassa. Eihän puolue voi mennä kauppoja perustamaan.

        Kelan ovet sulkeutuu Juankoskella 1.4.2014 Kelan hallitiuksen päätös.


    • Ei muita?

      Eipä taida muita olla Juankosken pelastajaksi. Perussuomalaisista ei siihen ole, heidän kanssaan asia menee riitelyksi ja populismiksi.
      Miten tässä näin on käynyt Juankoskella?
      Kela:n, Työvoimatoimiston, Verotoimiston ja Postin kaikkoaminen on aivan normaalia Pohjois-Savossa. Ei näitä palveluja ole isommillakaan paikkakunnilla. Niillä ei mitata enää palvelutasoa.
      Toivoisin kyllä Juankosken säilymistä itsenäisenä kuntana, ei liitos Kuopioon tuo mitään hyvää juankoskelaisille. Aikoinaan asuin Juankoskella, silloin oli kyllä paremmat ajat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      88
      1755
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      272
      1625
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      290
      1399
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      173
      1330
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      57
      925
    6. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      49
      900
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      67
      889
    8. 66
      884
    9. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      871
    10. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      48
      838
    Aihe