tämä uutistenlukija on sitten todella selkeäsanainen ja kerrassaan viehättävä nainen. Kaiken kruunaa seksikäs vartalo. On nimittäin peppu niin pyöreä ja soma, että vertaista saa hakea :-P
Tuulia Thynell uutisissa
40
6557
Vastaukset
- df-amateurastaja
Mielestäni samanlainen hymistelijä kuin kaikki yle-ykkösen kuuluttajat. Peppuansa en ole nähnyt.
Mitähän kanavia Posiolla näkyy/kuuluu? - eskosawosta
Hajoo sinä df-amateurastaja aamuihis!!
- Aarni
Tuulia Thynelliä on ollut todella ilo katsella. Tänään kuitenkin piti pettyä. Kamala nutturakampaus! Entinen oli hieno!
- kyl,kyl,kyl,kyl
Muusta en tiedä mutta tosi seksikäs ääni sillä on.
- ...
Todella selkeä ja luonteva tyyli hänellä!
- Eronnut Ins.
Onko Tuulia vapaa ?
- joten tuo jos tai si
Alkujuonto meteorologille menee usein jahkailuiksi, mutta kaikki valmiiksi kirjoitettu sujuu hyvin.
- Mielipide.
Lukee valmiin tekstin selvästi, jopa hiljaa. Muihin verrattuna ääni pitää olla kovemmalla. Vaikuttaa hiukan tosikolta, kun vertaa muihin.
- Puhuu hiljaa
Mielipide. kirjoitti:
Lukee valmiin tekstin selvästi, jopa hiljaa. Muihin verrattuna ääni pitää olla kovemmalla. Vaikuttaa hiukan tosikolta, kun vertaa muihin.
Meillä häntä kutsutaan koirakuiskaajaksi.
- 98899
On jo liian laiha. Kun tuli televisioon, oli muodokas söpöliini, ei enää :(
- Tsemppiä Tuulialle
Lyhyet hiukset ja pyöreys sopivat paremmin. Nyt on liian laiha ja hiukset roikkuu poskilla. Onkohan joku sairaus vai mikä lie vie voimat?
- Anonyymi
Tsemppiä Tuulialle kirjoitti:
Lyhyet hiukset ja pyöreys sopivat paremmin. Nyt on liian laiha ja hiukset roikkuu poskilla. Onkohan joku sairaus vai mikä lie vie voimat?
Ei ole mitään sairautta. Minä veikkaan stressiä
- sepeteus3
Namu edelleen , päiväuni!
- xxxdddfff
Paitsi tissit puuttuu. En ole erikoisemmin tissimiehiä mutta kuitenkin ...
- hymyä!
Siis häh! MITÄ te siinä näätte? Ei ole vaatetyyliä ja aina ahdistuneen näköinen, tosikkomainen. Mun suosikkini on Sierilä, persoonallinen, vaikka ei mikään nuori enää. Muistaa näyttää lopuksi hymyn.
- asumuseromies
Mulla sama suosikki,ei nuori,mutta minua kuitenkin 5-6vuotta nuorempi. Onko vapaa,haluan sitoutua.
- Ollut aina.
Piia Pasanen on ykkönen ja sitten vasta muut. Kaikilta osin.
- väärävalinta
Liian matala ääni uutistenlukijaksi ja puhuu aivan liian hiljaa. Ei saa selvää, puhe on pelkkää mutinaa. On käsittämätöntä, että kelpuutettu lukemaan uutisia, joista pitäisi kaikkien saada selvää ilman kuulolaitetta.
Nätti nainen, mutta aivan väärässä hommassa. Ottaa pannuun joka kerta kun ilmestyy uutisiin. - Kanafarmiko
Tuulia Thynell kuuluu siihen hyvin harvalukuiseen joukkoon naistoimittajia, jotka eivät tarvitse kiekua tullakseen kuulluksi. Miellyttävä kuunnella.
- Anonyymi
Samaa mieltä!
- tuuliafani
mihin Tuulia on hävinnyt? Vaihtanut hommia??
- Toosa-TV
Tänään Tuulia oli uutisia lukemassa.
https://postimg.org/image/nduxny393/- tupauuno
Oli Tuulialle näköjään ruoka ja juoma maistunut lomalla.
- Pantava
Juu, kyllä usein alkaa panettaa kun häntä katselee ja kuuntelee. Just oikea makuuhuoneääni ja silmät.
- hd-tv
Missä olet Tuulian pepun nähnyt, ei ainakaan uutisissa?
- Vapaapainija
Onko Tuulia ollut koskaan nähtävissä pulpetin etupuolella kuten on tapana kaikilla muilla uutislukijoilla?
Todella hyvin artikuloi ja se mikä miellyttää erityisesti on, että uutisen ensimmäinen virke ei ole kiekumista "ydinsota on syttynyt!". - ihananai
Paras lukija, herttanen nainen, todella kaunis, saa meikäläisen hyvälle tuulelle aamulla, katse, hymy, ääni, silmät koko nainen uskomaton suominainen,,,
- Esrwx
Opettelisi lukemaan luonnollisesti uutisia, eikä tosikkomaisesti. Saisi siirtyä lopullisesti radion puolelle, minne ulkonäköisensäkin puolesta kuuluisi.
- poipo
Elä höpsi,
- Xzse
Tuulialla on luonnoton tyyli puhua ja hirvittävä kampaus, tosi ärsyttävä. Toivottavasti pysyy korkeintaan radion puolella.
- ivalon
Tuulia maalaa huulia,
poskensa jo punoittaa.
Tääl on Tuulian kuulija,
Tuuliaa jaksan odottaa.- kyä
Tuulia ilmehtii ja elehtii kuin b-luokan näyttelijä. Yrittää erottua muista ankkureista mutta onnistuu vain ärsyttämään. Radioon!
- ivalon
Onneksi toi ´´kya´´ ei päätä siitä että kuka lukee uutisia: elikkä mahtaa sua nyt potuttaa kun kaunis Tuulia nähdään edelleenkin TV:ssä.
- nättikau
Komia nainen paras lukia, ihanaa kuulla hänen äänensä, suloinen nainen, sanoo pohjalainen,
- nojaaenusko
Tuulia on todella selväpuheinen ja herttainen uutistenlikija.
- TTHH
Mahtava perä.olis mahtava nuolla takaa päin.kun tynell makais vatsallaan ja sais levittää reidet hiljalleen.
- tuulakaa
Mainitaan aina uutisten yhteydessä Ihmettelen.. Onko mainosta ihan itsensä luomaa
- Höhhöö_miten_tyhmää
Hah haa! Ihmettele pois miksi mainitaan aina uutisten yhteydessä, mutta: jos on noin 20 vuotta OLLUT uutisissa, niin olisiko vähän outoa jos EI olisi mainittu uutisten yhteydessä 🤣🤣🤣
- kiitossiitä
Todella viehättävän oloinen ja selkeästi puhuva. Miehekkään miehen , kuten itseni on ilo katsella Tuulian lukemia uutisia.
- Anonyymi
Anteeks nyt vaan mutta tajuathan että hänellä on lapsia?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ranskan vasemmistojohtaja: "Kyllä, meneillään on suuri väestönvaihto!"
Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon järkytti myöntämällä avoimesti sen, mitä tiedotusvälineet ovat pitkään pitä1032505Valion maitotehtaalla kapina
Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa522313SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1632075Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää171851Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön951445Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.811265HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363161189Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1111058- 791033
Nyt Zelenskyi pommittaa drooneillaan jo Suomea!
Kouvola kohteena: https://yle.fi/aihe/tekstitv?P=107226932