Olisiko kenelläkään hyvää ohjetta/linkkiä miten tehdään teerenkuvia?
Kiitti!
Teeren kuvien teko
2
2290
Vastaukset
- mehästäjä
Piirrä malli, kaava vaikka pahville. Ota huomioon, että esimerkiksi kaula ohenee kun se täytettäessä pyöristyy. Eli mallin tulee olla isompi kuin pelkkä teeren profiili.
Kokeile jollain halvalla kankaalla ensin.
Siis leikkaa kaksi kangaspalaa ja ompele ne yhteen. Jätä auki peräpäästä ja täytä jollain "fyllillä". Kun olet saanut hyvän mallin, tee siitä oikeasta kankaasta, musta sametti näyttää hyvältä.
Sitten vaan valkoiset laikut siipen kohdalle, tai jos nyt sattuu olemaan oikeita teeren siipiä, laita ne. Ja eikun pitkän puuriman nokkaan kiinni ja puuhun.
Netistä löytynee mallikin kuvaa varten. - ...
teeseitse-lehdessä neuvotiin :
1.ammu teeri
2.suolita se
3.lopuksi laita uretaania teeri täyteen
4.sido teeri rautalangalla hongan latvaan kiinni.
5.mene itse samaan puuhun kyttäämään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663382Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463202Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1232738- 442553
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871505- 391330
- 821199