ELi tännee voi laittaa omia kokemuksia koirista, rodulla ei ole väliä!
Koirat
2
83
Vastaukset
- 93-vuosimallia
Minä olin yhden "Jaana" nimisen koira-kasvattajan luona aina hoidossa naperona arkipäivisin. Hänellä taisi olla yhteensä 3-4 aikuista kai sekarotuista koiraa.. ja välillä eräs niistä sai pentujakin. Oi kun muistan kun ne olivat innokkaita aina nuuhkimaan.
Kaikki Jaanan koirat olivat jokseenkin tosin kuoluttamattomia, eivät totelleet aina omistajaansa ja vetivät hihnaa kun olivat lenkeillä. Nyt kun jälkeen päin ajattelee, niin ei ihme, sillä elivät todella pienessä asunnossa, eikä omistaja leikittänyt niitä kovin paljoa. Silti koskaan mikään niistä ei tehnyt minulle yhtikäs mitään pahaa ja olivat todella mukavaa seuraa! :)- löytökoirien kannattaja
Minulla on maailman ihanin ja herttaisin koira. Se on löytökoira ja siltä löydettiin lyömäjälkiä. Alussa se vähän arasteli muita ihmisiä kun mua ja mun perhettä, mutta se kesti vain noin kuukauden. Että jos haluatte koiran kannatan löytökoiraa, teet hyvän työn, eivät ole kalliita
ja ovat aivan ihania!!♡♡
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713388
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541909Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1471829Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1591764- 771624
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3471575Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m811419The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201278Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251175- 1581172