Puolukoita

Voiko punakorvakilppareille syöttää puolukoita?

Eilen annoin muutaman, ainakin tykkäsivät kovasti ja kerjäsivät lisää.
3216
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

en näe sille mitään estettä
kunhan eivät heti ensimmäisellä kerralla hirveästi nassuta niitä.
Että masu ehtii tottumaan uuteen ruokaan.

Äänestä
  • Eilen annoin pari puolukkaa per konna. Tuntuivat ihan oikeasti niistä tykkäävän :) Ensin tietty sylkivät suusta pois, mutta sitten heti uudestaan puolukan kimppuun.

    Ajattelis, että niistä saisivat vitamiineja yms..

    Äänestä

  • kysyjä kirjoitti:

    Eilen annoin pari puolukkaa per konna. Tuntuivat ihan oikeasti niistä tykkäävän :) Ensin tietty sylkivät suusta pois, mutta sitten heti uudestaan puolukan kimppuun.

    Ajattelis, että niistä saisivat vitamiineja yms..

    Kyllä niitä jonkin verran kannattaa aina välillä antaa jos kerran suostuvat syömään.
    Meidän nirsoilijoista ei kovinkaan moni suostu marjoja maistelemaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


punakorvalle? kirjoitti:

Voiko punakorvakilppareille syöttää puolukoita?

Eilen annoin muutaman, ainakin tykkäsivät kovasti ja kerjäsivät lisää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu