jouluksi ,häh ?
Miksi jäähallin on
kiinni pantu
6107
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Hyvä että jotain on pantu tänä jouluna? Johtuiskohan siitä, että Raahe on velkaisin kunta?
http://www.livetulokset.com/jaakiekko/ taitaapi tänään olla maailmanlaajuisesti hallit kiinni.
Toisaalta tuskin hallia kiinni pantu ole, ei taida Raahessa olla semmoista tyyppiä joka panis jotain ovea, sanavalintana käyttäisin mielummin että ovet ovat lukossa.
luistelukeskus normaalisti joulunakin.
Juuri silloin on paljon vapaa-aikaa ja liikuntapaikkatarve suurta.
Kinkulla ,kaljalla ja karkeilla kun ei ole kenenkään viisasta värkkäillä ,vaan liikuntaa harrastamaan.
pantu ovea. että vejäppä siihen.
Mutta niinhän se menee, että nämä "julkiset" urheiluhallit suljetaan silloin, kun olisi käyttäjiä. Tulevaa potkupallohalliakin on perusteltu sillä, että saadaan nuoret liikkumaan, mutta käytännössä se tule menemään niin kuin jäähallienkin kohdalla, että seurat vie parhaat ajat ja muille jää rippeet sekä silloin, kun tavallisilla nuorilla olisi aikaa luistella/ potkia palloa, niin ovet eivät aukene.
Aivan. Juuri noin tulee käymään jalkapallohallinkin kohdalla. Sama tilanne on kaikkialla muuallakin.
Halleihin ei todellakaan mennä harrastamaan milloin tahansa. Kaikki vuorot ovat maksullisia ja käytännössä kaikki vuorot on seurojen hallussa. Ei sinne tavallinen siviilipulliainen sekaan mahdu. Siinä mielessä nämä perusteet hallin tarpeelle ovat valheelliset. Sen myöntävät hankkeen puuhamiehetkin kun suoraan kysytään.