Uusiin naimisiin

Hei,

Onko lestadiolaisille erityisen hankalaa perustaa uutta perhettä eron jälkeen? (eronnut myöskin lestadiolaisuudesta)
31081
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

olet eronnut lestadiolaisuudesta,sinua ei pidätä mikään, eli voit tehdä mitä muutkin epäuskoiset!Eli mennä uusiin naimisiin ,juopotella rauhassa ja muuta vastaavaa...Hyvää syksyä!

Äänestä
  • oletkos vanha rouva itse lestadiolainen?

    Äänestä

  • asker kirjoitti:

    oletkos vanha rouva itse lestadiolainen?

    Humalassa se kirjoitti aikansa kuluksi.
    Neuvoja sataa tyhjyyteen suurin määrin.
    Kuka niitä uskoo tai itselleen ottaa kantaa myös samalla vastuuta itsestään.

    Neuvonantajat kun kääntävät usein takin tiukanpaikan tullen.

    Ei siis kannata kovin vakavasti ottaa kaikkea lukemaansa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


neuvoton kirjoitti:

Hei,

Onko lestadiolaisille erityisen hankalaa perustaa uutta perhettä eron jälkeen? (eronnut myöskin lestadiolaisuudesta)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu