Teidän uusivuosi

Hämkes

Onko teillä tapana valaa tinaa? Meillä valetaan aina. Se tekee uudenvuoden. Luin joltain keskustelupalstalta, että se on turhaa jätettä vain, mutta itse aina säästän tinat ja sulatan ne seuraavana vuonna uudestaan. :)

Ammutteko raketteja? Se on kyllä rahan heittämistä taivaalle. Mutta ammumme mekin niitä. Ei tosin paljoa, koska ne ei ole kovinkaan halpoja.

Valvotteko myöhään? Itse valvon melko myöhään. Ajattelin tänä vuonna mennä vähän aikaisemmin nukkumaan, viimevuonna se menikin yli 3.

Me pelataan aina jotain lautapelejä myös, viimevuonna olin koko yön yli tietokoneella, mutta nyt ehkä menen ulos katselemaan raketteja. :)

Mitä ruokia syötte? Meillä on ihan perinteiset nakit ja perunat.

1

191

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dsa

      me valataan tina aina! se kuuluu uuteenvuoteen
      -raketteja ammumme paljon!
      -valvon 8 aamuun
      -Runkkaan
      -oon koneella
      -syödään ketettyjä nakkeja ja perunasalaattia!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      218
      2498
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      3
      2109
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      317
      1847
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      95
      1605
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      83
      1495
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1240
    7. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1170
    8. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      25
      1121
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      48
      1027
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      1006
    Aihe