Lakiasiaintoimisto

Liekö perää että tili ja kiinteistön entinen tj perustaa oman lakiasiaintoimiston Ikaalisiin? Tälläinen palvelu Ikaalisista on pitkään puuttunut. Ikaalisten palvelut paranevat. Mitä muuta uuteen yritykseen tulee?
9246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ainakin isännöintiä. Kirjanpidosta ei ole vielä tietoa.

Äänestä

Sittenhän tulee hyvä mahdollisuus vaihtaa isännöitsijää!!!!
Tämä kuulostaa hyvältä!!!!

Äänestä

Asioidenhoitotoimisto Veikko Kilkenblad

Veikko Kilkenblad on rap-musiikkia kuunteleva asianajaja, joka toistaa usein laulaen satunnaisia sanoja tai tavuja. Hahmon silminä on silmäluomien päälle piirretyt silmät. Hänen vakioasiakkaanaan on Olli Kuhta. Riippumatta asiasta, mistä asiakas kysyy neuvoa, hän kehottaa asiakasta menemään "Pärnäsen korjaamolle-molle-molle". Viimeisimmissä sketseissä taustalla soiva rap-kappale on Ice MC:n kappale Dolce Vita

Äänestä
  • Baarin se kuuluu perustaneen...

    Äänestä

Palvelu on taatusti rautaista osaamista juridiikasta ja 100 %:sesti heteroa.

Äänestä
  • Juuri tämän takia mekin vaihdoimme täälä Rahkolassa.

    Äänestä

  • heteropalvelu välill kirjoitti:

    Juuri tämän takia mekin vaihdoimme täälä Rahkolassa.

    Puistokartanossako?

    Äänestä

En muuten luota tuohon firmaan, nimimerkillä kokemusta on. Kävivät omistusasunnossani niin, että perheenjäsen oli nukkumassa ja heräsi siihen kun rymisteltiin sisälle. Mitään lupaa ei ollut käydä asunnossa sillä kerralla. Toinen kerta oli, kun nukuin työvuoron välissä, niin sisälle asuntoon tuli huoltomies ilman erikseen sovittua aikataulua, muka korjailemaan patterinventtiilejä, tosin korjausta ei tehty, katseli vain ja hävisi niska punaisena ulos.

Varmistin vielä, ettei kenenkään asuntoon kerrostalossakaan voi mennä niin, että sen asukas ei ole paikalla. Sama muuten pätee lakimiehen mukaan sekä omistus- että myös vuokra-asuntoon. Ikaalisissa on kuulemma tapahtunut sellaistakin jonkun isännöintifirman kanssa, että lukot on vaihdettu kesken kaiken niin, ettei asukas ole ollut paikalla. Sellainenkin on rikos. Siis huomautan, että todellinen rikos.

Äänestä
  • kyllä se huolto mies oli varmati aivan oikealla asialla.eri asia on jos joku tulee sisään yleis avaimilla muissa tarkotuksissa esim vain homoilu mielessä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Norva Kappa kirjoitti:

Liekö perää että tili ja kiinteistön entinen tj perustaa oman lakiasiaintoimiston Ikaalisiin? Tälläinen palvelu Ikaalisista on pitkään puuttunut. Ikaalisten palvelut paranevat. Mitä muuta uuteen yritykseen tulee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu