SSDP

Apuva!

SSDP-palvelu ja Universal Plug & Play -laiteisäntä asentoon "poista käytöstä"

Mistäköhän näitä asetuksia pääsee muokkaamaan?
4157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Nii ja käyttis on windows 2000 pro englanninkielinen.

Äänestä
  • Control panel ja sevices tai administrator tools ja services.

    Äänestä

help edelleen

ei löytyny ssds palvelua eikä Universal Plug & Play juttuja. joku plug ja play oli muttei mikää universal.

Äänestä
  • Voihan olla ettei kyseisiä palveluja edes ole 2k versiossa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jaska kirjoitti:

Apuva!

SSDP-palvelu ja Universal Plug & Play -laiteisäntä asentoon "poista käytöstä"

Mistäköhän näitä asetuksia pääsee muokkaamaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu