Mitäs jos sittenkin haluan perheen?

Oon miettinyt tota, oon varmaan tulossa vanhaksi. Pitääkö tässä alkaa pyörtämään kaikkia lauottuja kyynisyyksiä sitten? Harkitsen vielä hetken. Vauvat haiseekin niin pahalle...
16188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

... Mut oma vauva tuoksuu ruusun terälehdille

Äänestä
  • En usko tähän!!!

    Äänestä

Ikä saa aikaan sellaista. Sitä tajuaa oman elämänsä rajallisuuden ja haluaa että jokin jatkuu vielä kuoleman jälkeen.

Äänestä
  • En mä kyllä itseäni halua monistaa eteenpäin, sen verran sekava tapaus kyseessä :D Se on mielumminkin se elämäntyyli, joka on alkanut tuntumaan oikealta. Kuten sanottu - ilmeisen pinnallisella pohjalla tämä vielä mulla (häpeän*)

    Äänestä

  • ap. kirjoitti:

    En mä kyllä itseäni halua monistaa eteenpäin, sen verran sekava tapaus kyseessä :D Se on mielumminkin se elämäntyyli, joka on alkanut tuntumaan oikealta. Kuten sanottu - ilmeisen pinnallisella pohjalla tämä vielä mulla (häpeän*)

    Mut hei se lapsi saa vain 25 % sun geeneistä, 25 % sun vanhempien ja loput tältä toiselta, joten sun osuus on vaan neljäsosa.

    Äänestä

Et ole vain aiemmin kohdannut sitä oikeaa.

Äänestä
  • ap. edelleenkään löytää mitään todellista, kun täällä roikkuu aina.

    Äänestä

oman palstaperheen. Ei haise vauvat. Ei tuollainen ihminen ansaitse lähelleen viattomia ja ihania pienoisia. Jumala kyllä pitää huolen, onneksi.

Äänestä
  • Tässä sulle totuus: jumalaa ei ole olemassa!

    Äänestä

  • ap. kirjoitti:

    Tässä sulle totuus: jumalaa ei ole olemassa!

    welcome to my world...Jumala näyttäytyy vain kaikkein rakkaimmilleen.

    Äänestä

  • Beyond the invisible kirjoitti:

    welcome to my world...Jumala näyttäytyy vain kaikkein rakkaimmilleen.

    Kaikkein herkkäuskoisimmille! Samaan kastiin luetaan taikauskoiset, usko menninkäisiin yms. öttiäisiin jne.

    Äänestä

siulle lapset, jos olet kovin pinnallinen ihminen. Raskaus voi kuitenkin muuttaa ulkonäköä, voi tulla arpia ja sen semmoista.

Lisäksi voit joutua jonkun lihavan synnyttäjän kanssa samaan huoneeseen ja joudut tulemaan toimeen ja katselemaan hänen makkaroitaan. Siitä voi jäädä sinulle ikuiset traumat.

Kannattaa tarkoin harkita asiaa, koska synnärillä on erinäköisiä ja kokoisia ihmisiä.

Äänestä
  • että toi aloittaja on mies. Tai sitten provo voi olla. Aika törkeä ja pitkällemenevä toi sun viesti täysin tuntemattomalle ihmiselle. Sun kaltasen ei kyllä lapsia ikinä pidä hankkia.

    Äänestä

Tuollaisella asenteella en suosittele. Muut haisevat pahalta ja kaikki jää puolisosi tehtäväksi, jotta ehdit valittaa ja alentaa puolisoa tai lapsia.

Äänestä

perheet suotakoon heille joilla asia on suunniteltua, ja vauva pääsee rakastavaan kotiin? vai liittyykö siihen makkarat ja lihavat naiset? nainen on langanlaiha ja vauva makkara niin jääkö se vauva sitten sinne synnytysosastolle ku se ei makkarana kelpaa? vai mitä ihmettä täällä koitetaan selvittää nyt?

Äänestä
  • aloitus on. Ei sen kummempaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pinnallinenpaska kirjoitti:

Oon miettinyt tota, oon varmaan tulossa vanhaksi. Pitääkö tässä alkaa pyörtämään kaikkia lauottuja kyynisyyksiä sitten? Harkitsen vielä hetken. Vauvat haiseekin niin pahalle...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu