Annetaan Vesalan väelle puheenvuoro. Tuolla siistillä ja rauhallisella alueella tyrmätään täysin persuehdotus ihmisten pisteyttämisestä ja slummien perustamisesta esim. Vesalaan.
http://www.iltalehti.fi/iltvuutiset/20131230034894593_v0.shtml
http://www.iltalehti.fi/iltvuutiset/20131230034894593_v0.shtml
Vastaukset 17
Vanhimmat
Olen aikaisemmin asunut Kontulassa. Vesala oli se nätti omakotialue siinä vieressä. Pitäkää puolenne Vesalalaiset, ei slummia sinne. Eikä muuallekaan, slummitumista ja syrjäytymistä vastaan tehtävä yhteistyötä sovussa ketään leimaamatta.
Kun Suomesta yhä puuttuvat no-go-alueet ja ne kuuluisat Halla-ahon Russia Today (!) -haastattelussaan esiin manaamat "palavien ghettojen kehät" (Halliksen persuenglannilla "rink ov pöörning gettous"), perussuomalaiset ovat päättäneet luoda niitä keinotekoisesti. Onhan tämä ironista.
Soini yrittää peittää kirjavaa puoluekasaansa kuin kissa jätöstään, mutta aina sieltä joku jytky pilkistää ja paljastaa todellisen karvan, kuten nyt tämä Packalénin esittämä ihmisten pisteytys ja slummittaminen?
vesalassa on eläteille tilaa ja ovat poissa ihmisten silmistä
Kunhan eivät tule meidän naapuriin
Packalenin ehdottamat luokittelut tulisi aloittaa persuista ja seuraavassa vaiheessa selvittää persujen taustat tukeutuen Immosen rotukarttaan !!!! Sijoitukset sen jälkeen Vienan Karjalaan Packalenin ja I)mmosen johdolla !!!
Nää känissä Tamperelela mölynneet kännivasurit omaan karsinaan!
Totta. Karjalan korvissa on paljon hyviä puskia. Siellä on perssujen hyvä mölistä ja Hommailla keskenään. Putin pitää kyllä huolen, ettei aitauksesta karata?!
Juu, käsi ylös vain, jokainen helsinkiläinen, jonka oma asuinalue on sopiva uhrattavaksi nolla-alueeksi ja hylkiöiden kaatopaikaksi?
Millaisilla"pisteillä" Packalen itse asuu kotonaan?
Piikkilangan taa, ovat varallisia ja usein rikollisia, Saarelakin!
Ky7llä tämä ehdotus sopii. Kunhan persut ovat sen piikkilangan sisäpuolella.
Packalen itse asuu etelä-Haagassa, se on hienoa seutua ainakin jos sitä verrataan itä-Helsinkiin. Näin ainakin haagalaiset ajattelee...
Kun persut pääsee valtaan ei vesalalaisilta mitään kysytä vaan kaikki Helsingin pitkäaikaistyöttömät, alkoholistit, narkomaanit, avohoitopotilaat ja kriminaalit keskitetään Vesalaan. Niin ja tietysti mamut.
HELSINGIN GHETON karttapiirrustukset lienevät jo työn alla EIRAN ESIKUNNASSA.
Keskeisen sijaintinsa johdosta ehdotan hylkiöiden nolla-alueeksi ja Helsingin ensimmäiseksi ghetoksi Eiraa. Meren läheisyytensä vuoksi sitä ei tarvitse vartioidakaan kuin kolmelta ilmansuunnalta.
Jussi Halla-aho ja Packalen sopikoot asiasta keskenään, samassa puolueessa kun ovat.
Näinhän semenee:
Kun mehmet tunkee hien ostoalueelle, hien ostelijat lähtevät pakoon- muuttavat pois.
Tulee lisää tilaa- lebensraumia laajentaa pisteytettyä aluetta.
Mites Lahtinen sanoikaan: 'Mee sie vaa pakkoon, kyllä Ryssä tulloo perässä vaikka länsrannalle asti' tjsp.
Pienemmät persunilkit ovat kuulemma jo innoissaan ja haaveilevat kuolaten siitä, kuinka he vartiotorneista suolaavat kuularuiskuilla vasten sähköistettyä piikkilanka-aitaa kaikki nollaihmiset, jotka yrittävät ghetosta pakoon!?