Kun ei kamppailu.net aukea

Moikka!

Löysin vahingossa tällaisen, siinä voisi olla potentiaalia, varsinkin, jollei ole nurin koko ajan.

http://blackbelt.urli.net/
2967
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kamppailu.net aukeaa kunhan ylläpitäjän nettiyhteys aukeaa uuteen osoitteeseensa. Tuskimpa hän heti on uudelleen mihinkään muuttamassa, joten se varmaan pysynee pystyssä. Tietenkin hänelle voisi vihjaista myös web-hotellien olemassaolosta... ;)

Äänestä

...foorumi on käytettävissänne ja tämä konffaus #2 näkyy pysyvän jopa pystyssä.
Vähän asiaa webhotellin käyttämisestä.
Tuossa joku ihmetteli miksei esim. kamppailu.net pyöri webhotellissa, niin arvelen että syy on sama kuin minunkin sivustoissani,, kun tekee jonkin palvelun, sivuston tai foorumin ihan huvin vuoksi ja enimmäkseen omaksi ilokseen, sen sijoittamisesta ei mielellään maksa mitään. Web hotelli .php:llä ja MySql:llä on yleensä 70e ja siitä ylöspäin /vuosi (en väitä vastaan jos joku tietää halvempiakin), nimittäin kun puhutaan n. 98% ajasta pystyssä olevista palvelimista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jylppy kirjoitti:

Moikka!

Löysin vahingossa tällaisen, siinä voisi olla potentiaalia, varsinkin, jollei ole nurin koko ajan.

http://blackbelt.urli.net/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu